ՔՊ խմբակցության պատգամավոր Արուսյակ Ջուլհակյանն անդրադարձել է ՀՀ նախկին նախագահ Քոչարյանի՝ իշխանություններին ուղղված մեղադրանքին
ՀՀ Ազգային ժողովի «Քաղաքացիական պայմանագիր» խմբակցության պատգամավոր, ԱԺ պետական-իրավական հարցերի մշտական հանձնաժողովի փոխնախագահ ու Եվրոպայի խորհրդի խորհրդարանական վեհաժողովի փոխնախագահ Արուսյակ Ջուլհակյանը «Ֆեյսբուք»-ի իր էջի գրառմամբ անդրադարձել է ՀՀ նախկին նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանի հայտարարությանը, թե ներկայիս «Հայաստան» համահայկական հիմնադրամից 100 մլն դոլար է փոխանցվել պետբյուջե, որ իշխանությունները յուրացրել են։
«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ գրառման մեջ ասվում է. «Երեկ Ռոբերտ Քոչարյանն իր «Կոռուպցիոն բանջար» օպերացիայի շրջանակներում իշխանություններին մեղադրեց նաև Համահայկական հիմնադրամից 100 մլն դոլար պետբյուջե փոխանցելու և այդ գումարները «ուտելու» համար:
«Հայաստան» խմբակցության սիրելի առաջնորդին հիշեցնեմ, որ 2021 թվականին այդ նույն «Հայաստան» խմբակցության պատգամավորների նախաձեռնությամբ Ազգային ժողովում ձևավորվեց քննիչ հանձնաժողով՝ հիմնադրամի կողմից հավաքագրված և Հայաստանի Հանրապետության պետական բյուջե փոխանցված միջոցների օգտագործումը ուսումնասիրելու համար: Կես տարի նիստեր արեցինք, հրավիրեցինք տարբեր պաշտոնյաների: Եվ ի՞նչ: Եվ ոչինչ:
Առ այսօր նույնիսկ զեկույց չի տվել այդ հանձնաժողովը, որտե՞ղ են Քոչարյանի բարձրաձայնած չարաշահումները: Վստահ եմ՝ հանրության տեղեկացված լինելու իրավունքով մտահոգ մեր լրատվամիջոցները կուղղեն այս հարցը Քոչարյանի պատգամավորներին: Վերջ ի վերջո՝ ի՞նչ բացահայտեցին վերջիններս քննիչ հանձնաժողովի աշխատանքների շրջանակներում»։

Депутат НС Арусяк Джулакян отреагировала на обвинения Кочаряна в адрес действующих властей
Депутат фракции «Гражданский договор» Национального Собрания Республики Армения, заместитель председателя Постоянной комиссии по государственно-правовым вопросам, вице-президент Парламентской Ассамблеи Совета Европы Арусяк Джулакян на своей странице в Facebook коснулась заявления бывшего президента Роберта Кочаряна о том, что из фонда «Айастан» в государственный бюджет было перечислено 100 миллионов долларов, которые власти присвоили.
Как сообщает Арменпресс, депутат написала:
Вчера в рамках своей операции «Коррупционный овощ» Роберт Кочарян обвинил власти также в перечислении 100 млн долларов из Всеармянского фонда в госбюджет и присвоении этих денег.
Напомню лидеру фракции «Армения», что в 2021 году по инициативе депутатов той же фракции «Армения» в Национальном Собрании была сформирована Следственная комиссия по изучению использования средств, собранных фондом и перечисленных в государственный бюджет Республики Армения. Полгода вы проводили заседания, приглашали разных должностных лиц, и что? И ничего!
По сей день эта комиссия даже отчета не представила. Где озвученные Кочаряном злоупотребления? Уверена, что обеспокоенные правом общественности на информацию наши СМИ обратятся с этим вопросом к депутатам Кочаряна. Что, в конце концов, обнаружили последние в рамках работы Следственной комиссии?»