Ռուսաստանի և Իրանի ԱԳ նախարարները Մոսկվայում կքննարկեն իրադրությունը Հարավային Կովկասում
Ռուսաստանի Դաշնության և Իրանի Իսլամական Հանրապետության արտաքին գործերի նախարարներ Սերգեյ Լավրովն ու Աբբաս Արաղչին ապրիլի 17-18-ը Մոսկվայում կքննարկեն իրավիճակը Հարավային Կովկասում, Կասպից ծովում և Սիրիայում։
«Արմենպրես»-ի թղթակցի փոխանցմամբ՝ այս մասին ամենշաբաթյա մամուլի ասուլիսում ասել է ՌԴ ԱԳՆ պաշտոնական ներկայացուցիչ Մարիա Զախարովան։
«Հանդիպման ընթացքում կքննարկվեն արդի միջազգային եւ տարածաշրջանային հարցեր, այդ թվում՝ Իրանի միջուկային ծրագրի, գործողությունների համատեղ համապարփակ ծրագրի, Սիրիայում, Անդրկովկասում և Կասպից ծովում իրադրության շուրջ»,- նշել է Զախարովան և ավելացրել, որ կշոշափվեն նաև ՄԱԿ-ում, ՇՀԿ-ում, ԲՐԻԿՍ-ում և այլ միջազգային հարթակներում գործողությունների համակարգման և ամրապնդման գործնական ուղղությունները:

Главы МИД России и Ирана обсудят в Москве и ситуацию на Южном Кавказе
Министры иностранных дел Российской Федерации и Исламской Республики Иран Сергей Лавров и Аббас Арагчи 17-18 апреля обсудят в Москве ситуацию на Южном Кавказе, в Каспийском море и в Сирии.
Как передает корреспондент Арменпресс, об этом сообщила официальный представитель МИД России Мария Захарова на еженедельной пресс-конференции.
Мария Захарова сообщила, что на встрече будут обсуждаться актуальные международные и региональные проблемы, в том числе ядерная программа Ирана, Совместный всеобъемлющий план действий, ситуация в Сирии, Закавказье и на Каспии, также будут затронуты направления координации и усиления действий в ООН, ШОС, БРИКС и на других международных площадках.