Հայաստանի և Թուրքիայի փոխարտգործնախարարները քննարկել են հարաբերությունների կարգավորման գործընթացը
Հայաստանի արտաքին գործերի նախարարի տեղակալ Վահան Կոստանյանը հանդիպել է Թուրքիայի արտաքին գործերի նախարարի տեղակալ Այշե Բերիս Էքինջիի հետ։ «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ այս մասին նա հայտնել է  X-ի իր միկրոբլոգում։
Քննարկման ընթացքում անդրադարձ է եղել Հայաստանի և Թուրքիայի միջև հարաբերությունների կարգավորմանը, ինչպես նաև հնարավոր համագործակցության նոր ուղղություններին։
«Կարևոր քննարկում փոխնախարար Էքինջիի հետ՝ Հայաստանի և Թուրքիայի միջև հարաբերությունների կարգավորման և հնարավոր համագործակցության նոր ոլորտներ բացահայտելու համար։ Մտքեր փոխանակվեցին նաև տարածաշրջանային և միջազգային հարցերի շուրջ»,– գրել է Կոստանյանը։

Замглавы МИД Армении и Турции обсудили вопросы нормализации двусторонних  отношений
Заместитель министра иностранных дел Армении Ваан Костанян встретился с заместителем министра иностранных дел Турции Айше Беррис Экинджи. Как сообщает Арменпресс, об этом Костанян сообщил в своем микроблоге X.
В ходе обсуждения были затронуты вопросы нормализации отношений между Арменией и Турцией, а также новые направления возможного сотрудничества.
«Важная дискуссия с заместителем министра Экинджи по нормализации отношений между Арменией и Турцией и раскрытию новых сфер возможного сотрудничества. Состоялся также обмен мнениями по региональным и международным вопросам», — написал Костанян.