Հայաստանի և Թուրքիայի փոխարտգործնախարարները քննարկել են հարաբերությունների կարգավորման գործընթացը
Հայաստանի արտաքին գործերի նախարարի տեղակալ Վահան Կոստանյանը հանդիպել է Թուրքիայի արտաքին գործերի նախարարի տեղակալ Այշե Բերիս Էքինջիի հետ։ «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ այս մասին նա հայտնել է  X-ի իր միկրոբլոգում։
Քննարկման ընթացքում անդրադարձ է եղել Հայաստանի և Թուրքիայի միջև հարաբերությունների կարգավորմանը, ինչպես նաև հնարավոր համագործակցության նոր ուղղություններին։
«Կարևոր քննարկում փոխնախարար Էքինջիի հետ՝ Հայաստանի և Թուրքիայի միջև հարաբերությունների կարգավորման և հնարավոր համագործակցության նոր ոլորտներ բացահայտելու համար։ Մտքեր փոխանակվեցին նաև տարածաշրջանային և միջազգային հարցերի շուրջ»,– գրել է Կոստանյանը։

Armenian and Turkish Deputy FMs discuss process of normalizing relations
Deputy Minister of Foreign Affairs of the Republic of Armenia Vahan Kostanyan held a meeting with Deputy Foreign Minister of  Türkiye Ayşe Berris Ekinci.
According to a post made by Kostanyan on X, they discussed the normalization of relations between Armenia and Turkey, as well as new directions of possible cooperation.
“Important discussion with Deputy Minister Ekinci to advance normalization between Armenia and Türkiye and identify new fields of possible cooperation. Also exchanged views on regional and international issues,” reads the post.