ԱԳ նախարար Արարատ Միրզոյանը առաջիկա օրերին կայցելի Հնդկաստան
Հայաստանի արտաքին գործերի նախարար Արարատ Միրզոյանը առաջիկա օրերին նախատեսում է այցելել Հնդկաստան։ «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ այս մասին նա հայտարարեց կառավարության հարցուպատասխանի ընթացքում՝ անդրադառնալով Հայաստանի և Հնդկաստանի միջև խորացող համագործակցությանը։
Միրզոյանը ընդգծեց, որ Հայաստանը շարունակում է ակտիվ երկխոսություն վարել ինչպես Հնդկաստանի, այնպես էլ Չինաստանի հետ։
«Ե՛վ Հնդկաստանի, և՛ Չինաստանի հետ շատ ակտիվ երկխոսության մեջ ենք։ Մեր համագործակցությունն ընդգրկում է տարատեսակ ոլորտներ», – նշեց նախարարը։
Նա նաև տեղեկացրեց, որ այսօր Չինաստանի ԱԳ նախարարության հետ տեղի են ունեցել քաղաքական խորհրդակցություններ, որոնց արդյունքում կողմերը հանդես են եկել համատեղ մամլո հաղորդագրությամբ։
«Ողջունվել են և՛ Չինաստանի «Մեկ գոտի, մեկ ճանապարհ» նախաձեռնությունը, և՛ Հայաստանի «Խաղաղության խաչմերուկ» նախագիծը»,- ընդգծեց Միրզոյանը։

Foreign Minister Mirzoyan to visit India
"Armenia continues to conduct an active dialogue with both India and China," Mirzoyan said Wednesday during a Q&A session with Cabinet members in parliament.
"We are in a very active dialogue with both India and China. Our cooperation covers diverse areas," the minister noted.
The Foreign Minister mentioned that political consultations were held with the Chinese Foreign Ministry today, resulting in the joint press release issued by them.
"Both China’s One Belt, One Road initiative and Armenia’s Crossroads of Peace project were welcomed," Mirzoyan added.