Թրամփի հետ անհատական ճաշկերույթը կարող է արժենալ 5 միլիոն դոլար
ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփի հետ Ֆլորիդայի նահանգի Փալմ Բիչում գտնվող Մար-ա-Լագոյի կալվածքում անհատական ճաշը կարող է արժենալ 5 միլիոն դոլար։ «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ այս մասին հայտնում է WIRED ամսագիրը։
Նշված գումարի դիմաց գործարարները կարող են հնարավորություն ստանալ անձամբ ճաշել ամերիկացի առաջնորդի հետ։
Հատկանշական է, որ նախորդ շաբաթ Մար-ա-Լագոյում կազմակերպված խմբային ընթրիքին մասնակցած հյուրերից յուրաքանչյուրը 1 միլիոն դոլար է վճարել տեղ ամրագրելու համար:
Մարտի 1-ի երեկոյան ժամը 19:00-ին տեղի ունեցած միջոցառման հրավերի մեջ նշվել է․ «Դուք հրավիրված եք մոմերի լույսի ներքո ընթրիքի՝ հատուկ հյուր նախագահ Դոնալդ Ջ. Թրամփի մասնակցությամբ.... Տեղերը խիստ սահմանափակ են։ 1 միլիոն դոլար մեկ անձի համար»:
Ավելի վաղ The New York Times-ը հայտնել էր, որ Թրամփի երդմնակալության հանձնաժողովը հունվարին վաճառել է նախագահի երդմնակալության արարողության բոլոր VIP տոմսերը՝ հավաքելով ընդհանուր առմամբ 170 միլիոն դոլար։

People are paying millions to dine with Trump at Mar-a-Lago – WIRED
Guests are paying millions of dollars to dine and meet with US President Donald Trump at special events held at his Mar-a-Lago estate in Palm Beach, Florida, WIRED reported citing sources familiar with the matter.
Business leaders are paying as much as $5 million to meet one-on-one with the US president at his Florida compound, WIRED reported citing sources, while others are paying $1 million apiece to dine with him in a group setting.
Business leaders can secure a one-on-one meeting with the president at Mar-a-Lago for $5 million, according to sources with direct knowledge of the meetings. At a so-called candlelight dinner held as recently as this past Saturday, prospective Mar-a-Lago guests were asked to spend $1 million to reserve a seat, according to an invitation obtained by WIRED.
The $5 million one-on-one meetings have become a “hot ticket” in the business community, says a source familiar with them.