Հայաստան-Եվրամիություն հարաբերությունները երբեք այսքան ուժեղ չեն եղել. Վասիլիս Մարագոս
«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ Հայաստանի խորհրդարանում անցկացվող ԵՄ-Հայաստան խորհրդարանական գործընկերության կոմիտեի 4-րդ նիստում այս մասին հայտարարեց Հայաստանում Եվրոպական միության առաքելության ղեկավար, դեսպան Վասիլիս Մարագոսը:
«Հայաստան-ԵՄ հարաբերությունները երբեք չեն եղել այսքան ուժեղ և այսքան մոտ: Մենք կիսում ենք ժողովրդավարական արժեքներ, շարունակում ենք զարգացնել և ընդլայնել մեր համագործակցությունը: Մենք աշխատում ենք գործընկերության նոր օրակարգի վրա»,–ասաց դեսպանը:
Նա հավելեց՝ նպատակն է շարունակել դրական ընթացքը՝ ի շահ քաղաքացիների: Ըստ նրա՝ ԵՄ-ի նպատակն է աջակցել քաղաքական երկխոսությանը և ժողովրդավարական, տնտեսական և ինստիտուցիոնալ բարեփոխումների իրականացմանը՝ տարածաշրջանում խաղաղություն ու կայունություն հաստատելու համար:

Отношения Армения - Европейский Союз никогда не были столь крепки: Василис Марагос
Как сообщает Арменпресс, об этом заявил глава миссии Европейского союза в Армении посол Василис Марагос на состоявшемся в Парламенте Армении 4-м заседании Комитета парламентского партнерства ЕС-Армения.
“Отношения Армения-ЕС никогда не были крепче и теснее. Мы разделяем демократические ценности, продолжаем развивать и расширять наше сотрудничество. Мы работаем над новой повесткой партнерства”, - сказал посол.
Он добавил, что цель состоит в том, чтобы продолжить позитивный процесс во благо граждан и поддержать политический диалог и реализацию демократических, экономических и институциональных реформ для установления мира и стабильности в регионе.