ՀՀ ԱԳՆ-ում տեղի է ունեցել Քիմիական զենքի կոնվենցիայի շրջանակներում ստեղծված միջգերատեսչական հանձնաժողովի նիստ
Հայաստանի Հանրապետության արտաքին գործերի նախարարությունում փետրվարի 21-ին տեղի է ունեցել «Քիմիական զենքի մշակման, արտադրության, կուտակման, կիրառման, արգելման և դրա ոչնչացման մասին» կոնվենցիայից բխող պարտավորությունների կատարման աշխատանքները կանոնակարգելու նպատակով ստեղծված միջգերատեսչական հանձնաժողովի (Ազգային մարմին) նիստը:
«Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ այս մասին հայտնում է ՀՀ ԱԳ նախարարությունը:
Նիստի ընթացքում քննարկվել են Քիմիական զենքի կոնվենցիայից բխող պարտավորությունների իրականացման ընթացքը, ՀՀ կարողությունների զարգացմանն ուղղված ծրագրերը, ինչպես նաև Հայաստանի և Քիմիական զենքի արգելման կազմակերպության (ՔԶԱԿ) միջև փոխգործակցության հետ կապված հարցեր:
Նշվում է, որ մտքեր են փոխանակվել Կոնվենցիայի դրույթների կիրարկման նպատակով իրականացված օրենսդրական բարեփոխումների վերաբերյալ։

В МИД РА состоялось заседание межведомственной комиссии, созданной в рамках Конвенции о запрещении химического оружия
21 февраля в Министерстве иностранных дел Республики Армения состоялось заседание Межведомственной комиссии (Национального органа), созданной в целях регулирования выполнения обязательств, вытекающих из Конвенции о разработке, производстве, накоплении запасов, применении, запрещении и уничтожении химического оружия.
В ходе заседания обсуждались процесс реализации обязательств, вытекающих из Конвенции о запрещении химического оружия, программы, направленные на развитие возможностей Республики Армения, а также вопросы, связанные с сотрудничеством Армении с Организацией по запрещению химического оружия (ОЗХО).
Отмечено, что состоялся обмен мнениями по законодательным реформам, проводимым в целях реализации положений Конвенции.