ՌԴ-ի բաժինը Հնդկաստանի զենքի ներմուծման մեջ գերազանցել է համաշխարհային ընդհանուր ծավալի 30%-ը
Ռուսաստանի բաժինը Հնդկաստանի զենքի ներմուծման մեջ 2015-ից մինչև 2025 թվականն ընկած ժամանակահատվածում գերազանցել է համաշխարհային ընդհանուր ծավալի 30%-ը։ «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ Բանգալորի Aero India 2025 միջազգային ցուցահանդեսում այդ մասին ՏԱՍՍ-ին հայտնել է «Ռոսօբորոնէքսպորտ»-ի գլխավոր տնօրեն Ալեքսանդր Միխեևը։
«Հնդկաստանը շատ տարիներ անընդմեջ զբաղեցնում է ռուսական ռազմական արտադրանքի ինչպես պատվերների պորտֆելի, այնպես էլ մատակարարման զգալի մասը «Ռոսօբորոնէքսպորտ»-ի գծով: 2015-ից մինչև 2025 թվականն ընկած ժամանակահատվածում Ռուսաստանի բաժինը Հնդկաստանի զենքի ներմուծման մեջ գերազանցել է համաշխարհային ընդհանուր ծավալի 30%-ը»,- ասել է Միխեևը:
Բանգալորում Aero India 2025 հնգօրյա միջազգային ցուցահանդեսը մեկնարկել է փետրվարի 10-ին։ Ցուցահանդեսին իրենց արտադրանքը կներկայացնի ավելի քան 9000 ընկերություն։ Միջոցառմանը մասնակցում է 90 երկրի ներկայացուցիչ։

Доля России в импорте оружия Индии превысила 30% от общего мирового объема
Доля России в импорте вооружений Индии в период с 2015 по 2025 год превысила 30% от общемирового объема. Как передает Арменпресс, со ссылкой на ТАСС об этом на международной выставке Aero India 2025 в Бангалоре сообщил генеральный директор “Рособоронэкспорта” Александр Михеев.
“Индия много лет подряд занимает значительную часть как в портфеле заказов, так и в поставках российской продукции военного назначения по линии “Рособоронэкспорта”. За период с 2015 по 2025 год доля России в индийском оружейном импорте превысила 30% от общего мирового объема”, - сказал Михеев.
Пятидневная международная выставка Aero India 2025 в Бангалоре стартовала 10 февраля. На выставке свою продукцию представят более 9000 компаний. В ней участвуют представители 90 стран.