Հրշեջները մարել են Արմենակյան փողոցում գտնվող հյուրանոցներից մեկում բռնկված հրդեհը. տարհանվել է 17 քաղաքացի
Ճգնաժամային կառավարման ազգային կենտրոնը հունվարի 19-ին, ժամը 01:08-ին ահազանգ է ստացել, որ ծուխ է նկատվում Երևան քաղաքի Արմենակյան փողոցում գտնվող հյուրանոցներից մեկի նկուղային հարկից:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ ներքին գործերի նախարարության փրկարար ծառայությունից, դեպքի վայր են մեկնել ՆԳՆ ՓԾ Երևան քաղաքի փրկարարական վարչության հրշեջ-փրկարարական ջոկատների չորս մարտական հաշվարկ, Ճգնաժամային կառավարման ազգային կենտրոնի օպերատիվ, Բժշկական ապահովման վարչության հերթապահ և Հրդեհաշիջման և փրկարարական աշխատանքների կազմակերպման բաժնի հերթապահ խմբերը։
Ըստ աղբյուրի՝ հրդեհը մեկուսացվել է ժամը 01:42-ին, մարվել՝ 01:59-ին: Նկուղային հարկում այրվել են էլեկտրական վահանակ, 50 գմ մալուխ, 1 քմ տարածքում կենցաղային իրեր, ջերմահարվել՝ 3 քմ կախովի առաստաղ: Տարհանվել է 17 քաղաքացի։

Спасатели потушили пожар в одном из отелей на улице Арменакяна. 17 граждан эвакуированы
19 января в 01:08 час в Национальный центр кризисного управления поступило сообщение о том, что из подвала одной из гостиниц на улице Арменакяна в Ереване виден дым.
Как сообщили Арменпресс в Спасательной службе Министерства внутренних дел Республики Армения, на выехали 4 боевых расчета Ереванского управления пожарно-спасательного отряда спасательный отряд для проведения специальных работ, Оперативные группы Национального центра кризисного управления, дежурные бригады Департамента медицинского обеспечения и дежурные бригады Департамента пожаротушения и аварийно-спасательных работ Спасательной службы МВД РА.
Согласно источнику, в 01:42 пожар был локализован, в 01:59 потушен. Сгорело: электрощит, 50 п/м кабеля, 1 кв.м бытовых предметов, обожжен подвесной потолок - 3 кв.м. Эвакуировано 17 граждан.