Հայաստանն ակնկալում է սերտ համագործակցություն Լեհաստանի հետ ԵՄ Խորհրդում նախագահելու ընթացքում. ԱԳՆ
ԵՐԵՎԱՆ, 3 ՀՈՒՆՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ։ Հայաստանի իշխանություններն ակնկալում են սերտ համագործակցություն Լեհաստանի հետ՝ 2025 թվականին Եվրամիության խորհրդում նախագահելու ընթացքում։ «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ այս մասին X-ի իր էջում հայտարարել է Հայաստանի ԱԳ նախարարությունը։
«Շնորհավորում ենք Լեհաստանի արտաքին գործերի նախարարության գործընկերներին՝ ԵՄ-ի խորհրդում նախագահության ստանձնման կապակցությամբ և ակնկալում ենք սերտ համագործակցություն ինչպես երկկողմ ձևաչափով, այնպես էլ ԵՄ շրջանակներում՝ Հայաստան- Եվրամիություն հավակնոտ օրակարգի հետագա առաջխաղացման համար: Մենք բարձր ենք գնահատում Հունգարիայի 2024 թվականի նախագահությունը՝ Հայաստան-ԵՄ գործընկերության կարևոր հանգրվանին հասնելու գործում»,- նշել է ՀՀ ԱԳՆ-ն։

Armenia looks forward to close cooperation with Poland during EU Council presidency
YEREVAN, JANUARY 3, ARMENPRESS. Armenia looks forward to close cooperation with Poland during its 2025 presidency in the Council of the EU, the Armenian Foreign Ministry has said.
“As Poland took over the presidency of EU Council, we congratulate Polish Ministry of Foreign Affairs colleagues & look forward to close cooperation both bilaterally & within EU to further advance Armenia-EU ambitious agenda under Polish presidency of the Council of the EU. We appreciate the 2024 Hungarian presidency’s engagement in reaching important milestones for Armenia-EU partnership,” the Armenian Foreign Ministry said in a post on X.
As Poland took over the presidency of @EUCouncil we congratulate @PolandMFA colleagues & look forward to close cooperation both bilaterally & within EU to further advance 🇦🇲-🇪🇺 ambitious agenda under @POLAND25EU.