Հայաստանն ակնկալում է սերտ համագործակցություն Լեհաստանի հետ ԵՄ Խորհրդում նախագահելու ընթացքում. ԱԳՆ
ԵՐԵՎԱՆ, 3 ՀՈՒՆՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ։ Հայաստանի իշխանություններն ակնկալում են սերտ համագործակցություն Լեհաստանի հետ՝ 2025 թվականին Եվրամիության խորհրդում նախագահելու ընթացքում։ «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ այս մասին X-ի իր էջում հայտարարել է Հայաստանի ԱԳ նախարարությունը։
«Շնորհավորում ենք Լեհաստանի արտաքին գործերի նախարարության գործընկերներին՝ ԵՄ-ի խորհրդում նախագահության ստանձնման կապակցությամբ և ակնկալում ենք սերտ համագործակցություն ինչպես երկկողմ ձևաչափով, այնպես էլ ԵՄ շրջանակներում՝ Հայաստան- Եվրամիություն հավակնոտ օրակարգի հետագա առաջխաղացման համար: Մենք բարձր ենք գնահատում Հունգարիայի 2024 թվականի նախագահությունը՝ Հայաստան-ԵՄ գործընկերության կարևոր հանգրվանին հասնելու գործում»,- նշել է ՀՀ ԱԳՆ-ն։

Армения рассчитывает на тесное сотрудничество с Польшей в период ее председательства в Совете ЕС – МИД РА
Власти Армении рассчитывают на тесное сотрудничество с Польшей во время ее председательства в Совете Евросоюза в 2025 году. Как передает Арменпресс, об этом сообщает МИД Армении на своей Х-странице.
«Мы поздравляем коллег МИД Польши со вступлением на пост председателя Совета ЕС и ожидаем тесного сотрудничества как в двустороннем формате, так и в рамках ЕС для дальнейшего продвижения амбициозной повесткиАрмения-Европейский Союз. Мы высоко ценим председательство Венгрии в 2024 году в деле достижения важной вехи партнерства Армения-ЕС", - отметили в МИД РА.