Հրշեջները մարել են Արշակունյաց պողոտայի հյուրանոցներից մեկում բռնկված հրդեհը
ԵՐԵՎԱՆ, 15 ԴԵԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Ճգնաժամային կառավարման ազգային կենտրոնը դեկտեմբերի 15-ին, ժամը 11:09-ին ահազանգ է ստացել, որ Երևան քաղաքի Արշակունյաց 67 հասցեում գտնվող հյուրանոցի 3-րդ հարկի սենյակներից մեկում հրդեհ է բռնկվել:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ ներքին գործերի նախարարության փրկարար ծառայությունից, դեպքի վայր են մեկնել ՆԳՆ ՓԾ Երևան քաղաքի փրկարարական վարչության հրշեջ-փրկարարական ջոկատների վեց մարտական հաշվարկ, մեկ ավտոսանդուղք, Ճգնաժամային կառավարման ազգային կենտրոնի օպերատիվ, Հրդեհաշիջման և փրկարարական աշխատանքների կազմակերպման բաժնի, Բժշկական ապահովման վարչության հերթապահ խմբերը և Հոգեբանական աջակցության բաժնի հոգեբանը:
Ըստ աղբյուրի՝ հրդեհը մեկուսացվել է ժամը 11:56-ին, մարվել՝ 12:24-ին: Այրվել է սենյակը՝ գույքով (մոտ 55 քմ) և ջերմահարվել՝ հարակից երկու սենյակը (մոտ 80 քմ):

Спасатели потушили пожар, возникший в одной из гостиниц на проспекте Аршакуняц
15 декабря в 11:09 часов в Национальный центр кризисного управления поступил сигнал о том, что в одном из номеров на 3-м этаже гостиницы, расположенной по адресу улица Аршакуняц, 67 в Ереване, произошел пожар.
Как сообщили Арменпресс в Министерстве внутренних дел Министерства обороны Республики Армения,  на место выехали 6 боевых расчетов Ереванского управления пожарно-спасательного  отряда, один эскалатор, оперативный отряд Управления пожарно-спасательных работ, дежурные группы отдела медицинского обеспечения и психолог Национального центра кризисного управления Спасательной  службы МВД РА.
По данным источника, пожар был локализован в 11:56 часов, потушен в 12:24. Сгорело помещение с имуществом (около 55 квадратных метров), обгорели две смежные комнаты (около 80 квадратных метров).