«Նեթֆլիքս»-ը Հայաստանում մի քանի սերիալ կնկարահանի
ԵՐԵՎԱՆ, 29 ՀՈԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ։ ՀՀ կրթության, գիտության, մշակույթի և սպորտի նախարարությունը հուշագրեր է կնքել ամերիկյան «Նեթֆլիքս» ընկերության հետ՝ Հայաստանում մի քանի սերիալ նկարահանելու նպատակով։ «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ ԱԺ մշտական հանձնաժողովների համատեղ նիստում 2025 թվականի պետական բյուջեի նախնական քննարկումներում այս մասին ասաց ՀՀ կրթության, գիտության, մշակույթի և սպորտի նախարար Ժաննա Անդրեասյանը։
«Կինոարդյունաբերությունը արագ զարգացող ճյուղ է, և այդ իմաստով արդեն ունենք կնքված հուշագրեր «Նեթֆլիքս»-ի հետ։ Նրանց կողմից այստեղ մի քանի սերիալ նկարելու և տարբեր նման նախագծեր կան, որոնք ներդրումների մասնակի վերադարձի պարագայում ավելի մեծ թափ կստանան»,- ասաց Անդրեասյանը։

Netflix to film several series in Armenia
YEREVAN, OCTOBER 29, ARMENPRESS. The Ministry of Education, Science, Culture and Sport signed memoranda with Netflix on filming several series in Armenia.
“The film industry is a rapidly developing branch and, in this regard, we already have signed memoranda with Netflix,” Minister of Education, Science, Culture and Sport Zhanna Andreasyan said at a parliamentary committee hearing on the 2025 state budget.
“They have projects on filming several series here and other similar projects, which will gain greater momentum in case of partial return of investments,” the minister added.