ԱԺ հանձնաժողովը հավանություն տվեց Հայաստանի և Ադրբեջանի սահմանազատման հանձնաժողովների կանոնակարգին
ԵՐԵՎԱՆ, 21 ՀՈԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Ազգային ժողովի արտաքին հարաբերությունների մշտական հանձնաժողովը դրական եզրակացություն տվեց «Հայաստանի Հանրապետության և Ադրբեջանի Հանրապետության միջև պետական սահմանի սահմանազատման և սահմանային անվտանգության հարցերով հանձնաժողովի ու Ադրբեջանի Հանրապետության և Հայաստանի Հանրապետության միջև պետական սահմանի սահմանազատման պետական հանձնաժողովի համատեղ գործունեության մասին» կանոնակարգը վավերացմանը:
«Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ կանոնակարգը վավերացնելու մասին նախագիծը հանձնաժողովում 3 ժամ տևած քննարկումից հետո քվեարկությամբ ստացավ 5 կողմ, 3 դեմ ձայներ:
Այն կքննարկվի ԱԺ առաջիկա լիագումար նիստում:
Կանոնակարգը հանձնաժողովում ներկայացրեց փոխվարչապետ Մհեր Գրիգորյանը:
Հայաստանի կառավարությունը հավանություն է տվել կանոնակարգը վավերացնելու վերաբերյալ օրենքի նախագծին: Սահմանադրական դատարանն արձանագրել է, որ կանոնակարգում ամրագրված պարտավորությունները համապատասխանում են ՀՀ Սահմանադրությանը:

Комиссия НС утвердила регламент комиссий по делимитации границы между Арменией и Азербайджаном
Постоянная комиссия Национального собрания Армении по внешним связям дала положительное заключение о ратификации регламента «О совместной деятельности Комиссии по делимитации государственной границы и пограничной безопасности между Республикой Армения и Азербайджанской Республикой и Государственной комиссии по делимитации государственной границы между Азербайджанской Республикой и Республикой Армения»
Как передает Арменпресс, после трехчасового обсуждения в комиссии проект ратификации регламента получил 5 голосов "за" и 3 голоса "против".
Его обсудят на предстоящем пленарном заседании Национального собрания.
Регламент комиссии представил вице-премьер Мгер Григорян.
Правительство Армении одобрило проект закона о ратификации регламента. Конституционный суд констатировал, что предусмотренные регламентом обязательства соответствуют Конституции Республики Армения.