Գերմանիայի կանցլերն ու Թուրքիայի նախագահը քննարկում են ռուս-ուկրաինական հակամարտությունն ու Մերձավոր Արևելքում տիրող իրավիճակը
ԵՐԵՎԱՆ, 19 ՀՈԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ։  Ստամբուլում ընթանում է Գերմանիայի կանցլեր Օլաֆ Շոլցի և Թուրքիայի նախագահ Ռեջեփ Թայիփ Էրդողանի հանդիպումը։ Ինչպես «Արմենպրես»-ը տեղեկացնում է գերմանական լրատվամիջոցների հրապարակումներից, հանդիպմանը կքննարկվեն ռուս-ուկրաինական հակամարտությունը, Մերձավոր Արևելքում տիրող իրավիճակը, ինչպես նաև միգրացիայի թեման:
Ակնկալվում է, որ կողմերը կքննարկեն նաև երկկողմ և տնտեսական հարցեր: Բանակցություններից հետո նախատեսվում է համատեղ մամուլի ասուլիս։

Канцлер Германии и президент Турции обсудили российско-украинский конфликт и ситуацию на Ближнем Востоке
В Стамбуле проходит встреча канцлера Германии Олафа Шольца и президента Турции Реджепа Тайипа Эрдогана.
Как стало известно Арменпресс из публикаций в немецких СМИ, на встрече будет обсуждаться российско-украинский конфликт, ситуация на Ближнем Востоке, а также тема миграции.
Ожидается, что стороны также обсудят двусторонние и экономические вопросы. По итогам переговоров планируется совместная пресс-конференция.