Պուտինը Փեզեշքիանի հետ կքննարկի իրավիճակը Մերձավոր Արևելքում
ԵՐԵՎԱՆ, 10 ՀՈԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Ռուսաստանի նախագահ Վլադիմիր Պուտինը Իրանի նախագահ Մասուդ Պեզեշքիանի հետ կքննարկի իրավիճակը Մերձավոր Արևելքում և երկկողմ հարաբերություններին վերաբերող հարցեր:
«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ ինչպես տեղեկացնում է «ՌԻԱ Նովոստի»-ն՝ այս մասին հայտնել է ՌԴ նախագահի մամուլի քարտուղար Դմիտրի Պեսկովը։
Անդրադառնալով նախագահների՝ առաջիկայում նախատեսվող հանդիպմանը՝ նա նշել է, որ Մոսկվան և Թեհրանը շատ սերտ հարաբերություններ ունեն տարբեր ոլորտներում։
«Մերձավոր Արևելքում ստեղծված իրավիճակն անտեսել չի կարելի: Սա նույնպես կլինի օրակարգում»,- ասել է Պեսկովը։

Президент РФ на переговорах с президентом Ирана обсудит ситуацию на Ближнем Востоке
Президент России Владимир Путин обсудит с президентом Ирана Масудом Пезешкианом ситуацию на Ближнем Востоке и вопросы двусторонних отношений. Как передает Арменпресс со ссылкой на РИА новости, об этом сообщил пресс-секретарь главы РФ Дмитрий Песков.
"Прежде всего двусторонние российско-иранские отношения", - сказал Песков журналистам, отвечая на вопрос о темах предстоящих переговоров Путина с президентом Ирана.
Пресс-секретарь президента РФ отметил, что у Москвы и Тегерана очень тесные отношения в самых различных областях.
"Ситуация на Ближнем Востоке не может быть обделена вниманием. Это тоже будет на повестке дня", - добавил Песков.