Հայաստանն առաջ է ընթանում տեխնոլոգիաների զարգացման տեսանկյունից. Ռոդրիգո Մեսի
ԵՐԵՎԱՆ, 7 ՀՈԿՏԵՄԲԵՐ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ։ Աշխարհահռչակ արգենտինացի ֆուտբոլիստ Լիոնել Մեսիի եղբայր Ռոդրիգո Մեսիի գնահատմամբ՝ տեխնոլոգիական զարգացման տեսանկյունից Հայաստանն առաջ է ընթանում։
«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ այս մասին Ռոդրիգո Մեսին նշեց Նորարարության և տեխնոլոգիաների համաշխարհային կոնգրեսի (WCIT2024/DigiTec) շրջանակում ունեցած ելույթի ընթացքում, որին ներկա էր նաև Հայաստանի Հանրապետության բարձր տեխնոլոգիական արդյունաբերության նախարար Մխիթար Հայրապետյանը։
Ռոդրիգո Մեսին շնորհակալություն հայտնեց WCIT2024/DigiTec-ին հրավերի համար և նշեց, որ շատ ուրախ է Հայաստանում լինելու կապակցությամբ։
«Շնորհակալ եմ Հայաստանին ու հայ ժողովրդին ջերմ ընդունելության համար:  Տեսնում եմ, թե ինչպես է ամեն անգամ տեխնոլոգիաների տեսանկյունից Հայաստանն առաջ շարժվում», - ասաց Ռոդրիգո Մեսին՝ իր գոհունակությունը հայտնելով համաժողովին մասնակցելու և Երևանում գտնվելու համար։
Նա նաև հյուս հայտնեց, որ տեխնոլոգիաների առումով Հայաստանի զարգացումը շարունակական կլինի։
Ելույթից հետո Ռոդրիգո Մեսին և նրա թիմը հանդիպումներ կունենան ՀՀ ԲՏԱ նախարար Մխիթար Հայրապետյանի հետ՝ քննարկելու հետագա համագործակցության ծրագրերն ու հնարավորությունները։
Ռոդրիգո Մեսին «Լիոնել Մեսի մենեջմենթ»-ի տնօրենն է և Play Time Ventures-ի հատուկ խորհրդատուն:
Համաշխարհային ֆուտբոլի գերաստղ Լիոնել Մեսին 2022 թվականին հիմնադրել է հոլդինգ, որի հիմնական նպատակն է ամբողջ աշխարհում ներդրումներ կատարելը սպորտի, ԶԼՄ-ների և տեխնոլոգիաների ոլորտում:
Սան Ֆրանցիսկոյում տեղակայված Play Time Sports-Tech HoldCo LLC-ն Մեսիի հիմնական ներդրումային գործիքն է։ Այն կառավարում է Graph Ventures վենչուրային ընկերության գործընկեր Ռազմիկ Հովակիմյանը, որը WCIT2024/DigiTec պանելային քննարկման ընթացքում փոխանցեց Իլոն Մասկի ողջույնները համաժողովի մասնակիցներին։

YEREVAN, OCTOBER 7, ARMENPRESS. Armenia is advancing in terms of technological development,  Rodrigo Messi, the brother of world-famous Argentinian football player Lionel Messi said.
He praised Armenia's progress in technological development during his speech at the World Congress on Innovation and Technology (WCIT2024/DigiTec). The event was also attended by Armenia's Minister of High-Tech Industry, Mkhitar Hayrapetyan.
Messi expressed his gratitude for the invitation, saying, "I thank Armenia and the Armenian people for the warm welcome. I see how Armenia continues to advance in the field of technology." He also shared his satisfaction with both the conference and his visit to Yerevan.
He also said that the development of Armenia in terms of technology would be continuous.
After the speech, Rodrigo Messi and his team will have meetings with the Minister of High-Tech Industry of the Republic of Armenia, Mkhitar Hayrapetyan to discuss future cooperation plans and opportunities.
Rodrigo Messi is the director of Lionel Messi Management and a special advisor at Play Time Ventures.
In 2022, global football superstar Lionel Messi founded a holding company with the primary goal of investing in sports, media, and technology worldwide.
San Francisco-based Play Time Sports-Tech HoldCo LLC is Messi’s main investment vehicle. It is managed by Razmik Hovakimyan, a partner at Graph Ventures, who conveyed Elon Musk's greetings to the conference participants during the WCIT2024/DigiTec panel discussion.