«Հայկական ավիաուղիներ»-ը ուղիղ չվերթներ կիրականացնի Երևանից Դելի և հակառակ ուղղությամբ
ԵՐԵՎԱՆ, 9 ՍԵՊՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ։ «Հայկական ավիաուղիներ»-ը նոյեմբերի 15-ից կսկսի ուղիղ չվերթներ Հայաստանից դեպի Հնդկաստան։ Թռիչքները կիրականացվեն շաբաթական երկու անգամ՝ հարմարավետ Airbus 321-200 ինքնաթիռով, որը նախատեսված է 220 ուղևորի համար: «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ այս մասին հաղորդագրություն է տարածել «Հայկական ավիաուղիներ» ավիաընկերությունը։
Յուրաքանչյուր օդանավակայանի համար նշվում է տեղական ժամանակը
Մոսկվայից («Շերեմետևո» օդանավակայան) դեպի Դելի տրանսֆերային թռիչքները՝ ուղևորներին հասանելի կլինեն նաև Երևանից՝ միջանկյալ, տարանցիկ չվերթով։
«Հայկական ավիաուղիներ»-ի առավելություններն են.
• Ձեռքի ուղեբեռ 1 հատ մինչև 7կգ - 55x40x20սմ.
• 90% զեղչ՝ 0-ից 2 տարեկան երեխաների համար
• 15% զեղչ՝ 2-ից 12 տարեկան երեխաների համար
•Նախքան մեկնումը տոմսը փոխանակելու և ինքնաթիռում նստատեղ ընտրելու հնարավորություն։
«Ընթացիկ չվացուցակը և տոմսերի ամրագրումները հասանելի են ավիաընկերության պաշտոնական կայքում և ավիատոմսերի վաճառքի գրասենյակներում։
«Հայկական ավիաուղիներ»- ը հիմնադրվել է 2022 թվականի դեկտեմբերին և ներկայում ուղիղ կանոնավոր չվերթներ է իրականացնում Երևանի «Զվարթնոց» միջազգային օդանավակայանից դեպի Բաթումի, Մոսկվա, Սոչի, Միներալնիե Վոդի, Ուֆա և Կազան։
Փոխադրողի հիմնական առաջնահերթություններն են թռիչքների անվտանգության ապահովումը և բարձրորակ ծառայությունների մատուցումը, որը ներառում է Հայաստանի Հանրապետության հյուրընկալությունը։
Ավիաընկերությունը կենտրոնացած է միջազգային երթուղային ցանցի զարգացման, ինչպես նաև Երևանից իրականացվող թռիչքների բազայի հիման վրա՝ տարանցիկ, հարմարավետ չվերթների ընդլայնման ուղղությամբ»,- ասված է հաղորդագրության մեջ։

“Армянские авиалинии” будут выполнять прямые рейсы из Еревана в Дели и обратно
“Армянские авиалинии” с 15 ноября начнут прямые рейсы из Армении в Индию. Полеты будут выполняться два раза в неделю на комфортабельном самолете Airbus 321-200, рассчитанном на 220 пассажиров. Как передает Арменпресс, сообщение об этом распространила авиакомпания "Армянские авиалинии".
Для каждого аэропорта указано местное время.
Трансферные рейсы из Москвы (аэропорт “Шереметьево”) в Дели также будут доступны пассажирам из Еревана промежуточным, транзитным рейсом.
Преимуществами “Армянских авиалиний” являются:
• 1 место ручной клади до 7 кг – 55х40х20см.
• Скидка 90% для детей от 0 до 2 лет.
• Скидка 15% для детей от 2 до 12 лет.
• Возможность обменять билет и выбрать место в самолете перед вылетом.
"Текущее расписание и бронирование билетов доступны на официальном сайте авиакомпании и в кассах продажи билетов.
Армянские авиалинии были основаны в декабре 2022 года и в настоящее время выполняют регулярные прямые рейсы из ереванского международного аэропорта Звартноц в Батуми, Москву, Сочи, Минеральные Воды, Уфу и Казань.
Основными приоритетами перевозчика являются обеспечение безопасности полетов и предоставление качественных услуг, в том числе гостеприимство Республики Армения.
Авиакомпания ориентирована на развитие международной маршрутной сети, а также на базе полетов из Еревана стремится к расширению транзитных, комфортных рейсов", - говорится в сообщении.