Հայաստան կայցելի Հունգարիայի արտաքին գործերի և առևտրի նախարար Պետեր Սիյարտոն
ԵՐԵՎԱՆ, 7 ՍԵՊՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ։ Սեպտեմբերի 10-ին Հայաստան կայցելի Հունգարիայի արտաքին գործերի և առևտրի նախարար Պետեր Սիյարտոն։ «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ «Ֆեյսբուք»-ի իր էջում գրել է ԱԳՆ մամուլի խոսնակ Անի Բադալյանը։
Կկայանա հանդիպում ՀՀ ԱԳ նախարար Արարատ Միրզոյանի հետ։ Պետեր Սիյարտոն «Երևանյան երկխոսություն» միջոցառման շրջանակներում նաև կմասնակցի «Փոխկապվածության աշխարհաքաղաքականություն. մրցակցությունից համագործակցություն» խորագրով պանելային քննարկմանը։
«Երևանյան երկխոսություն» միջոցառման պանելային քննարկումներին հնարավոր է հետևել ուղիղ հեռարձակմամբ, ինչպես նաև միջոցառման սոցիալական հարթակներում:

Hungarian FM to visit Armenia
YEREVAN, SEPTEMBER 7, ARMENPRESS.Hungarian Minister of Foreign Affairs and Trade Péter Szijjártó will visit Armenia on September 10, the spokesperson for the Ministry of Foreign Affairs of the Republic of Armenia Ani Badalyan has said on Facebook.
A meeting with the Armenian Minister of Foreign Affairs is scheduled.
As part of the "Yerevan Dialogue" event, Szijjártó will also participate in the panel discussion titled "Geopolitics of Connectivity: From Competition to Cooperation" in Yerevan.
The panel discussions of the "Yerevan Dialogue" event will be broadcast live and available on the event’s social media platforms.