Ռուբեն Ռուբինյանն ընդունել է ՀՀ-ում Արգենտինայի դեսպանին
Հայաստանի Ազգային ժողովի նախագահ Ռուբեն Ռուբինյանն օգոստոսի 14-ին ընդունել է Հայաստանում Արգենտինայի Հանրապետության արտակարգ և լիազոր դեսպան Ռաֆայել Էնրիկե Գոնզալես Ալեմանին։
Դեսպանը շնորհավորել է Ռուբեն Ռուբինյանին ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահի պաշտոնում ընտրվելու կապակցությամբ և հաջողություն մաղթել ստանձնած բարձր առաքելության իրականացման գործում։
Կողմերը գոհունակությամբ արձանագրել են Հայաստանի և Արգենտինայի միջև առկա քաղաքական երկխոսության բարձր մակարդակը, երկու երկրների միջև ձևավորված փոխադարձ հարգանքի ու վստահության մթնոլորտը։
Անդրադարձ է եղել Հայաստան-Արգենտինա միջխորհրդարանական հարաբերություններին։ Այս համատեքստում զրուցակիցները կարևորել են բարեկամական խմբերի և երկկողմ փոխայցերի դերը երկու երկրների փոխգործակցության զարգացման հարցում։
Քննարկվել են նաև Հայաստանի և Արգենտինայի միջև տնտեսական կապերի զարգացմանն ու ընդլայնմանն առնչվող հարցեր։

Рубен Рубинян принял посла Аргентины в Армении
Председатель Национального Собрания Армении Рубен Рубинян 14 августа принял чрезвычайного и полномочного посла Республики Аргентина в РА Рафаэля Энрике Гонсалеса Алемана.
Как передает Арменпресс, по этому поводу было опубликовано сообщение прессс-лужбы НС РА.
Посол поздравил Рубена Рубиняна с избранием на пост председателя Национального Собрания Республики Армения и пожелал ему успехов в выполнении его высокой миссии.
Стороны с удовлетворением отметили высокий уровень политического диалога между Арменией и Аргентиной, атмосферу взаимного уважения и доверия, сложившуюся между двумя странами.
Собеседники затронули вопросы межпарламентских отношений между Арменией и Аргентиной. В этом контексте собеседники подчеркнули роль групп дружбы и двусторонних взаимных визитов в развитии сотрудничества между двумя странами.
Также обсуждались вопросы, связанные с развитием и расширением экономических связей между Арменией и Аргентиной.