Բեռնատարը բախվել է թիվ 36 ավտոբուսին. նախնական տվյալներով՝ 20 ուղևոր բժշկական կենտրոններում է
ԵՐԵՎԱՆ, 11 ՕԳՈՍՏՈՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Ճգնաժամային կառավարման ազգային կենտրոնն օգոստոսի 11-ին, ժամը 09:10-ին տեղեկություն է ստացել, որ Երևանի Հերացի փողոցում տեղի է ունեցել ՃՏՊ. կան տուժածներ:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ ներքին գործերի նախարարության փրկարար ծառայությունից, դեպքի վայր են մեկնել ՆԳՆ ՓԾ Երևան քաղաքի փրկարարական վարչության հրշեջ-փրկարարական ջոկատի երկու մարտական հաշվարկ և հատուկ նշանակության փրկարարական աշխատանքների իրականացման կենտրոնի փրկարարական խումբը:
Ըստ աղբյուրի՝ պարզվել է, որ ցորենով բեռնված բեռնատարը բախվել է թիվ 36 երթուղին սպասարկող «MAN» մակնիշի ավտոբուսին, այնուհետև կայանած «Toyota» մակնիշի ավտոմեքենային և կողաշրջվել։
Ըստ ՀՀ ՆԳՆ ՓԾ նախնական տվյալների՝ 20 տուժած տարբեր աստիճանի մարմնական վնասվածքներով տեղափոխվել են բժշկական կենտրոններ:

Грузовик столкнулся с автобусом №36. По предварительным данным, 20 пассажиров находятся в медцентрах
11 августа в 09:10 часов в Национальный центр кризисного управления поступила информация о том, что на улице Гераци в Ереване произошло ДТП, есть жертвы.
Как сообщили Арменпресс в Спасательной службе Министерства внутренних дел Республики Армения, на место выехали 2 боевых расчета пожарно-спасательного отряда и спасательный отряд для проведения специальных работ Ереванского управления Спасательной службы МВД РА.
Согласно источнику, установлено, что грузовик, груженный пшеницей, столкнулся с автобусом «МАН», обслуживающим маршрут № 36, затем с припаркованным автомобилем Toyota, после чего перевернулся.
По предварительным данным МВД РА, 20 пострадавших доставлены в медицинские центры с телесными повреждениями разной степени.