Ուկրաինան հայտնել է, որ Կոնստանտինովկայում ռուսական ուժերի գնդակոծությունից 10 մարդ է զոհվել
ԵՐԵՎԱՆ, 9 ՕԳՈՍՏՈՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ։ Ուկրաինայի իշխանությունները հայտնել են, որ Դոնեցկի մարզի Կոնստանտինովկա քաղաքի սուպերմարկետը և փոստը գնդակոծվել են ռուսական ուժերի կողմից։ Առնվազն 10 մարդ զոհվել է, 35 մարդ՝ վիրավորվել։ «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ այս մասին հայտնել է Ուկրաինայի ներքին գործերի նախարար Իգոր Կլիմենկոն։
Նա նշել է, որ հարձակման հետևանքով հրդեհ է բռնկվել առևտրի կենտրոնում՝ 1000 քառ. մ տարածքում, սակայն կրակն արդեն մարվել է։ Վնասվել են նաև բնակելի տներ, խանութներ, տասից ավելի ավտոմեքենա։
Ուկրաինայի նախագահ Վոլոդիմիր Զելենսկին հայտնել է, որ փլատակներում կարող են մարդիկ լինել։
Դոնեցկի մարզային ռազմական վարչակազմի ղեկավար Վադիմ Ֆիլաշկինը հայտարարել է, որ հարվածն իրականացվել է տեղական ժամանակով ժամը 14։06-ին։ Ըստ նրա՝ հարվածը հասցվել է X-38 հրթիռով։

Украина сообщила, что при обстреле российскими войсками города Константиновка погибли 10 человек
Украинские власти сообщили, что российские военные обстреляли супермаркет и почтовое отделение в городе Константиновка Донецкой области. Погибли, по меньшей мере, 10 человек, 35 получили ранения. Как передает Арменпресс, об этом сообщил министр внутренних дел Украины Игорь Клименко.
Он отметил, что в результате нападения в торговом центре площадью в 1000 квадратных метров возник пожар, который уже ликвидирован. Также пострадали жилые дома, магазины, более десяти автомобилей.
По словам Владимира Зеленского под развалинами еще могут быть люди.
Глава Донецкого областного военного управления Вадим Филашкин сообщил, что удар был нанесен ​​ракетой Х-38 в 14:06 по местному времени.