ՌԴ զինված ուժերի գլխավոր շտաբի պետը հայտնել է, որ Կուրսկի շրջանի վրա հարձակմանը մասնակցել է Ուկրաինայի զինված ուժերի մոտ հազար զինվորական
ԵՐԵՎԱՆ, 7 ՕԳՈՍՏՈՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ։ Կուրսկի շրջանի վրա հարձակմանը մասնակցել է մոտ հազար ուկրաինացի զինծառայող։
Ինչպես հաղորդում է «Արմենպրես»-ը՝ վկայակոչելով «Ինտերֆաքս»-ը,  այս մասին  օգոստոսի 7-ին ՌԴ նախագահ Վլադիմիր Պուտինի մասնակցությամբ հանդիպման ժամանակ հայտնել է ՌԴ զինված ուժերի գլխավոր շտաբի պետ Վալերի Գերասիմովը:
«Ուկրաինայի զինված ուժերը օգոստոսի 6-ի առավոտյան փորձել են ներխուժել Կուրսկի մարզի տարածք՝ նպատակ ունենալով գրավել Կուրսկի շրջանի Սուջայի շրջանի տարածքի մի հատվածը»,- ասել է Գերասիմովը:
«Պետական ​​սահմանը պահող ստորաբաժանումների, սահմանապահների և ուժեղացնող ստորաբաժանումների համատեղ գործողություններով, ավիա և հրթիռային ուժերի հարվածներով ու հրետանային կրակով կասեցվել է Կուրսկի ուղղությամբ հակառակորդի առաջխաղացումը»,- նշել է Գերասիմովը։

Начальник Генштаба ВС РФ сообщил, что в наступлении на Курскую область участвовало около тысячи военнослужащих ВСУ
В атаке на Курскую область участвовали порядка тысячи украинских военнослужащих.
Как передает Арменпресс со ссылкой на INTERFAX.RU,  об этом сообщил начальник Генерального штаба Вооружённых сил РФ Валерий Герасимов.
"Шестого августа подразделения вооружённых сил Украины численностью до одной тысячи человек перешли в наступление с целью захвата участка территории Суджанского района Курской области", - сказал Герасимов на совещании с участием президента РФ Владимира Путина.
"Действиями подразделений прикрытия государственной границы совместно с пограничниками и подразделениями усиления, ударами авиации, ракетных войск и огнём артиллерии продвижение противника вглубь территории на курском направлении остановлено", - сказал Герасимов.