Հրշեջները մարել են Զովունի գյուղում բռնկված հրդեհը
ԵՐԵՎԱՆ, 6 ՕԳՈՍՏՈՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Կոտայքի մարզային փրկարարական վարչության ճգնաժամային կառավարման կենտրոնն օգոստոսի 6-ին, ժամը 17:56-ին ահազանգ է ստացել, որ Զովունի գյուղի 9-րդ փողոցում այրվում է անասնագոմ։
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ ներքին գործերի նախարարության փրկարար ծառայությունից, դեպքի վայր են մեկնել ՆԳՆ ՓԾ Երևան քաղաքի փրկարարական վարչության հրշեջ-փրկարարական ջոկատների չորս մարտական հաշվարկ, Ճգնաժամային կառավարման ազգային կենտրոնի օպերատիվ, հրդեհաշիջման և փրկարարական աշխատանքների կազմակերպման բաժնի հերթապահ և բժշկական ապահովման վարչության հերթապահ խմբերը:
Պարզվել է, որ հրդեհը բռնկվել է 9-րդ փողոցի թիվ 91 շենքի մոտակայքում գտնվող երկու շինության տանիքներում։
Ըստ աղբյուրի՝ հրդեհը մեկուսացվել է ժամը 18։34-ին, մարվել՝ 18:56-ին։ Այրվել են շինությունների տանիքները՝ 150 քմ և 50 քմ:

Пожарные потушили огонь в селе Зовуни
6 августа в 17:56 часов в центр кризисного управления Котайкского областного спасательного управления поступил сигнал тревоги о том, что на 9-й улице села Зовуни горит сарай.
Как  сообщили Арменпресс в Спасательной  службе Министерства внутренних дел Республики Армения, на место выехали  4  боевых расчета  пожарно-спасательного отряда Ереванского управления Спасательной  службы МВД РА, дежурные группы отдела оперативной спасательной работы Национального центра кризисного управления и дежурные группы отдела медицинского обеспечения и  спасательный отряд для проведения специальных работ.
Согласно источнику, выяснилось, что пожар вспыхнул на крышах двух зданий возле дома №91 на 9-й улице.
По данным источника, пожар был локализован в 18:34 и потушен в 18:56 часов. Сгорели крыши зданий: 150 квадратных метров и 50 квадратных метров.