Ռուսաստանը և Ուկրաինան հայտնել են փոխադարձ հարվածների մասին, որոնց հետևանքով կան զոհեր և վիրավորներ
ԵՐԵՎԱՆ, 2 ՕԳՈՍՏՈՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ։ Ռուսաստանը և Ուկրաինան շարունակում են հարվածներ հասցնել մեկը մյուսի տարածքին։ «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ BBC-ի ռուսական ծառայությունը նշում է, որ ռուսական ուժերն առաջխաղացում են գրանցում Դոնբասում։ Մի քանի հատվածներում ուկրաինական բանակի համար վտանգավոր իրավիճակ է ստեղծվել։
Ըստ պարբերականի ռազմական մեկնաբան Իլյա Աբիշևի՝ հատկապես ծանր իրավիճակում են հայտնվել Պոկրովի և Տորեցկի հատվածում գտնվող ուկրաինական զինվորական ստորաբաժանումները։
Իր հերթին Ուկրաինայի զինված ուժերի գլխավոր շտաբը հայտնել է, որ ռուսական ուժերն իրենց դիրքերին են հարվածել 11 ուղղություններում։ Առաջնագծում տեղի է ունեցել 127 մարտական բախում։
Տեղի իշխանությունները հայտնել են, որ Խարկովի մարզի Կուպյանսկ քաղաքում ռուսական ուժերի հարվածից բնակելի շենքում մեկ կին է զոհվել, ևս մեկը՝ վիրավորվել։
Իսկ Խերսոնում, ըստ տեղի իշխանությունների, ռուսական անօդաչու թռչող սարքի հարվածից 1 տղամարդ է զոհվել, 1 կին՝ վիրավորվել։
Ռուսական 4 ԱԹՍ-ի խոցման մասին հայտնել են նաև Դնոպրոպետրովսկի մարզում։
Իր հերթին ՌԴ պաշտպանության նախարարությունը հայտնել է Կուրսկի մարզում և Կրասնոդարի երկրամասում ուկրաինական 6 ԱԹՍ խոցելու մասին։ Իսկ Բելգորոդի մարզում, ըստ նահանգապետ Վյաչեսլավ Գլադկովի, Շեբեկինո քաղաքի վրա ԱԹՍ-ների հարձակման հետևանքով 2 մարդ է տուժել։
ՏԱՍՍ-ը հաղորդում է, որ ուկրաինական ուժերը ԱԹՍ-ով հարվածել են նաև Դոնեցկի շուկաներից մեկին, որի հետևանքով 6 մարդ է վիրավորվել։
Ռուսական և ուկրաինական լրատվամիջոցները նաև հայտնում են կողմերի միջև զոհված զինծառայողների մարմինների փոխանակման մասին։ Ուկրաինան Ռուսաստանին վերադարձրել է 38 զոհված զինծառայողի մարմին, իսկ Ռուսաստանն Ուկրաինային՝ 250։

Россия и Украина сообщили о взаимных ударах, в результате которых есть жертвы и раненые
Россия и Украина продолжают наносить взаимные удары. Как передает Арменпресс, Русская служба BBC сообщила, что российские войска наступают на Донбасс. Опасная ситуация для украинской армии сложилась на нескольких направлениях.
По мнению военного обозревателя издания Ильи Абишева, в особенно тяжелом положении оказались украинские воинские части на Покровском и Торецком направлениях.
Генеральный штаб Вооруженных сил Украины, в свою очередь, сообщил, что российские силы нанесли удар по их позициям на 11 направлениях. На передовой произошло 127 боевых столкновений.
Местные власти сообщили, что в результате удара российских сил по жилому дому в городе Купянске Харьковской области погибла одна женщина, вторая получила ранения.
В Херсоне, по данным местных властей, от удара российского беспилотника погиб 1 мужчина и ранена 1 женщина.
Также сообщалось, что в Днепропетровской области были сбиты 4 российских БПЛА.
В Минобороны РФ сообщили, что 6 украинских БПЛА были сбиты в Курской области и в Краснодарском крае. В Белгородской области, по словам губернатора Вячеслава Гладкова, в результате атаки БПЛА на город Шебекино пострадали 2 человека.
Как сообщает ТАСС, украинские БПЛА нанесли удары и по одному из донецких рынков, в результате чего пострадали 6 человек.
Российские и украинские СМИ также сообщают об обмене между телами погибших военнослужащих. Украина вернула России тела 38 погибших военнослужащих, Россия вернула Украине 250 погибших.