ՌԴ ԱԳՆ-ն մեկնաբանել է ՀԱՊԿ ԱԳ նախարարների խորհրդի նիստին Հայաստանի չմասնակցելը
ԵՐԵՎԱՆ, 20 ՀՈՒՆԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ։ Ռուսաստանի արտաքին գործերի նախարարի տեղակալ Միխայիլ Գալուզինը մեկնաբանել է Հավաքական անվտանգության պայմանագրի կազմակերպության արտաքին գործերի նախարարների խորհրդի նիստին Հայաստանի չմասնակցելը։
«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ ինչպես հայտնում է ՌԻԱ Նովոստի-ն, Գալուզինը նշել է, որ Մոսկվան ակնկալում է, որ Երևանը կհասկանա՝ Հավաքական անվտանգության պայմանագրի կազմակերպության հարթակը տարածաշրջանային անվտանգության ապահովման հարցերում համագործակցության համար ընձեռում է բոլոր հնարավորությունները։
«Մենք հուսով ենք, որ մեր հայ գործընկերները, իսկ մենք մնում ենք դաշնակիցներ, այնուամենայնիվ, կգիտակցեն, որ տարածաշրջանային անվտանգության ապահովման ամենաարդյունավետ մեթոդը տարածաշրջանային պետությունների համագործակցությունն է, և ՀԱՊԿ հարթակը դրա համար բոլոր հնարավորությունները տալիս է»,- ասել է Գալուզինը։

Russian foreign ministry comments on Armenia's non-participation in CSTO defense ministers meeting
YEREVAN, JUNE 20, ARMENPRESS. Russian Deputy Foreign Minister Mikhail Galuzin commented on Armenia’s non-participation in the Council of Ministers of Defense meeting.
Galuzin noted that Moscow expects Yerevan to understand that the CSTO platform provides all opportunities for cooperation in matters of regional security, as mentioned in the RIA Novosti statement.
“We expect that our Armenian partners, and we remain allies, will nevertheless come to the understanding that the most effective method of ensuring regional security is cooperation between regional states, and the CSTO platform provides every opportunity for this,” Galuzin said.