ԵՐԵՎԱՆ, 17 ՀՈՒՆԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանի Հանրապետության վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը հետևել է Տաթև - Աղվանի միջպետական նշանակության 19,5 կմ ավտոճանապարհի հիմնանորոգման աշխատանքների ընթացքին:
«Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ այս մասին Փաշինյանը տեղեկացրել է «Ֆեյսբուք» սոցիալական ցանցի ր էջում հրապարակած տեսանյութի միջոցով:
Ծրագրի արժեքը 3,375 մլրդ դրամ է։ Միջոցները տրամադրել է Կառավարությունը:
«Շարունակում եմ այցը Սյունիքի մարզում…
Սյունիքում, եւ առհասարակ Հայաստանի ողջ տարածքում իրականացվող լայնածավալ ճանապարհաշինարարական աշխատանքները հնարավորություն են տալիս այսօր արդեն խոսել նոր ճանապարհային ցանցի ստեղծման եւ դրանից ակնկալվող արդյունքների մասին»,-տեսանյութին կից՝ գրել է վարչապետը:

YEREVAN, JUNE 17, ARMENPRESS. Prime Minister Nikol Pashinyan, followed the progress of repair works of the Tatev-Aghvan interstate highway of 19.5 km,said  Pashinyan on his Facebook page attaching a video.
“The cost of the project is 3.375 billion AMD. The funds were provided by the Government.
I am continuing my visit to Syunik region... The large-scale road construction works carried out in Syunik, and in general, in the entire territory of Armenia, provide an opportunity to talk about the creation of a new road network and their expected results,” wrote the Prime Minister to the attaching video.