Հայաստանում օդի ջերմաստիճանը կբարձրանա 4-5 աստիճանով, Երևանում՝ մինչև 32 աստիճան
ԵՐԵՎԱՆ, 21 ԱՊՐԻԼԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանի տարածքում ապրիլի 21-23-ի կեսօրից հետո առանձին շրջաններում սպասվում է կարճատև անձրև և ամպրոպ, տեղ-տեղ հնարավոր է նաև կարկուտ։ Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ շրջակա միջավայրի նախարարության Հիդրոօդերևութաբանության և մոնիթորինգի կենտրոնից, ապրիլի 24-26-ին սպասվում է առանց տեղումների եղանակ։
«Քամին՝ հարավարևմտյան 2-5մ/վ, ամպրոպի ժամանակ սպասվում է քամու ուժգնացում 16-20մ/վ արագությամբ: Օդի ջերմաստիճանն ապրիլի 25-26-ին աստիճանաբար կբարձրանա 4-5 աստիճանով»,- ասվում է հաղորդագրության մեջ։ Երևանում օդը կտաքանա մինչև 32 աստիճան ըստ Ցելսիուսի։
21_04_______.png (299 KB)
Ըստ աղբյուրի՝ Երևան քաղաքում ապրիլի 21-22-ին կեսօրից հետո հնարավոր է կարճատև անձրև և ամպրոպ, ամպրոպի ժամանակ քամու ուժգնացում 13-15մ/վ արագությամբ։ Ապրիլի 23-26-ին սպասվում է առանց տեղումների եղանակ։

Температура воздуха в Армении повысится на 4-5 градусов, в Ереване - до 32 градусов
Днем 21-23 апреля на территории Армении ожидается кратковременный дождь с грозой, в некоторых регионах возможен град.
Как сообщили Арменпресс в Центре гидрометеорологии и мониторинга Министерства окружающей среды Республики Армения, 24-26 апреля ожидается погода без осадков.
"Ветер юго-западный, 2-5 м/с, во время грозы ожидается усиление ветра до скорости 16-20 м/с. 25-26 апреля температура воздуха постепенно повысится на 4-5 градусов", - говорится в сообщении. Воздух в Ереване прогреется до 32 градусов.
Днем 21-22 апреля в Ереване возможен кратковременный дождь и гроза, во время грозы ветер усилится до скорости 13-15 м/с. 23-26 апреля ожидается погода без осадков.