Թաքեր Կառլսոնը հայտնել է Վլադիմիր Պուտինի հետ աղմկահարույց հարցազրույցի հրապարակման օրը
ԵՐԵՎԱՆ, 8 ՓԵՏՐՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ։ Ամերիկյան հայտնի լրագրող Թաքեր Կառլսոնի հարցազրույցը ՌԴ նախագահ Վլադիմիր Պուտինի հետ կհրապարակվի փետրվարի 8-ին։ «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ այս մասին լրագրողը հայտնել է Instagram-ի իր էջում։
Ըստ հրապարակման՝ աղմկահարույց հարցազրույցը կհրապարակվի փետրվարի 8-ին, Արևելյան ստանդարտ ժամանակով ժամը 18։00-ին (Երևանի ժամանակով փետրվարի 9-ին, ժամը 03։00-ին), Tucker Carlson.com կայքում։
Լրագրողը Պուտինի հետ հարցազրույց է վարել փետրվարի 7-ին, իսկ փետրվարի 8-ի գիշերն արդեն մեկնել է Ռուսաստանից։
Համացանցում տարբեր կերպ են արձագանքել Պուտինի հետ հարցազրույց վարելու՝ Թաքեր Կառլսոնի որոշմանը։ Շատերը քննադատաբար են մոտեցել դրան։
Կառլսոնը հայտնել է, որ կփորձի հարցազրույցի պայմանավորվածություն ձեռք բերել նաև Ուկրաինայի նախագահ Վլադիմիր Զելենսկիի հետ։
Փետրվարի 6-ին լրագրողը X սոցիալական հարթակում տեսանյութ էր հրապարակել, որում խոսում էր առաջիկա հարցազրույցի մասին։ Տեսանյութը բավական մեծ հետաքրքրություն էր առաջացրել։ Այն ունի արդեն գրեթե 96 միլիոն դիտում։

Такер Карлсон сообщил о дне показа нашумевшего интервью с Владимиром Путиным
Интервью известного американского журналиста Такера Карлсона с президентом России Владимиром Путиным будет показано 8 февраля. Как передает «Арменпресс», об этом журналист сообщил на своей странице в Instagram.
Интервью будет показано 8 февраля в 18:00 по восточному стандартному времени, по ереванскому времени 9 февраля в 03:00, на сайте: Такер Carlson.com
Журналист взял интервью у Путина 7 февраля, а в ночь на 8 февраля уже вылетел из России.
В интернете по-разному отреагировали на решение Такера Карлсона брать интервью у Путина. Многие подошли к этому довольно критически.
Карлсон заявил, что попытается договориться об интервью и с президентом Украины Владимиром Зеленским.
6 февраля журналист опубликовал видеосообщение в социальной сети X, в котором рассказал о предстоящем интервью. Сообщение вызвало большой интерес, собрав почти 96 миллионов просмотров.