Գարեգին Բ և Արամ Ա կաթողիկոսներն իրենց աջակցությունն են հայտնել Արցախի ապաշրջափակման ու ժողովրդի ինքնորոշման իրավունքի վերահաստատման ուղղությամբ
ԵՐԵՎԱՆ, 11 ՕԳՈՍՏՈՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Արցախի Հանրապետության Ազգային ժողովի նորընտիր նախագահ Դավիթ Իշխանյանը հեռախոսակապ է հաստատել Ամենայն Հայոց կաթողիկոս Գարեգին Բ-ի և Մեծի Տանն Կիլիկիո կաթողիկոս Արամ Ա-ի հետ:
Ինչպես «Արմենպրես»-ը տեղեկանում է Արցախի ԱԺ-ի տարածած հաղորդագրությունից, Դավիթ Իշխանյանը շնորհակալություն է հայտնել հայրապետական օրհնանքի և բարեմաղթանքների համար:
Երկու կաթողիկոսներն էլ իրենց լիակատար աջակցությունն են հայտնել Արցախի Հանրապետության ապաշրջափակման ու ժողովրդի ինքնորոշման իրավունքի վերահաստատման ուղղությամբ տարվող աշխատանքներին:
Վեհափառ հայրերը հավաստիացրել են, որ Հայ առաքելական եկեղեցին միշտ լինելու է Արցախի և Արցախի ժողովրդի կողքին, և սերտ համագործակցության պատրաստականություն են հայտնել:

Католикосы Гарегин II и Арам I выразили готовность к тесному сотрудничеству с Арцахом и народом Арцаха
Новоизбранный Председатель Национального Собрания Республики Арцах Давид Ишханян установил телефонную связь с Католикосом Всех Армян Гарегином Вторым и Католикосом Великого Дома Киликии Арамом Первым.
Как стало известно «Арменпресс» из послания Национального Собрания Арцаха, Давид Ишханян выразил благодарность за патриаршее благословение и добрые пожелания.
Оба католикоса выразили полную поддержку работам, проводимым в направлении разблокирования Республики Арцах и восстановления права народа на самоопределение.
Преподобные отцы заверили, что Армянская Апостольская церковь всегда будет рядом с Арцахом и народом Арцаха, и выразили готовность к тесному сотрудничеству.