Գարեգին Բ և Արամ Ա կաթողիկոսներն իրենց աջակցությունն են հայտնել Արցախի ապաշրջափակման ու ժողովրդի ինքնորոշման իրավունքի վերահաստատման ուղղությամբ
ԵՐԵՎԱՆ, 11 ՕԳՈՍՏՈՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Արցախի Հանրապետության Ազգային ժողովի նորընտիր նախագահ Դավիթ Իշխանյանը հեռախոսակապ է հաստատել Ամենայն Հայոց կաթողիկոս Գարեգին Բ-ի և Մեծի Տանն Կիլիկիո կաթողիկոս Արամ Ա-ի հետ:
Ինչպես «Արմենպրես»-ը տեղեկանում է Արցախի ԱԺ-ի տարածած հաղորդագրությունից, Դավիթ Իշխանյանը շնորհակալություն է հայտնել հայրապետական օրհնանքի և բարեմաղթանքների համար:
Երկու կաթողիկոսներն էլ իրենց լիակատար աջակցությունն են հայտնել Արցախի Հանրապետության ապաշրջափակման ու ժողովրդի ինքնորոշման իրավունքի վերահաստատման ուղղությամբ տարվող աշխատանքներին:
Վեհափառ հայրերը հավաստիացրել են, որ Հայ առաքելական եկեղեցին միշտ լինելու է Արցախի և Արցախի ժողովրդի կողքին, և սերտ համագործակցության պատրաստականություն են հայտնել:

Karekin II, Aram I express ‘full support’ for Nagorno-Karabakh right to self-determination , efforts to lift blockade
YEREVAN, AUGUST 11, ARMENPRESS. The new Speaker of Parliament of Nagorno-Karabakh (Artsakh) Davit Ishkhanyan has held a phone call with Armenian Apostolic Church Catholicos Karekin II, and Catholicos of the Great House of Cilicia Aram I.
During the call, Ishkhanyan expressed gratitude for the pontifical blessing and good wishes, the Nagorno-Karabakh parliament’s press service said in a readout.
Karekin II and Aram I expressed their full support for the work in the direction of lifting the blockade of Artsakh and reiterating the right to self-determination of the people.
They also told the Speaker that the Armenian Apostolic Church will always stand by Artsakh and its people, and expressed readiness to closely cooperate.