ԵՐԵՎԱՆ, 3 ՀՈՒՆԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ։ 2023 թվականին բնակարանային ապահովման ծրագրից օգտվել է Լեռնային Ղարաբաղի առանձին շրջաններից տեղահանված 839 ընտանիք։ «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ Ազգային ժողովի աշխատանքի և սոցիալական հարցերի ու ֆինանսավարկային եւ բյուջետային հարցերի մշտական հանձնաժողովների համատեղ նիստի ժամանակ այս մասին ասաց աշխատանքի եւ սոցիալական հարցերի նախարար Նարեկ Մկրտչյանը՝ ներկայացնելով ՀՀ 2023 թվականի պետական բյուջեի կատարման մասին» տարեկան հաշվետվությունը։
«Բնակարանային ապահովման ծրագրի շրջանակում «Լեռնային Ղարաբաղի առանձին շրջաններից տեղահանված ընտանիքների համար բնակարանային մատչելիության ապահովման պետական աջակցության տրամադրում» միջոցառմանն ուղղվել է 1,6 միլիարդ դրամ՝ 839 շահառու ընտանիքի համար»,- նշեց Մկրտչյանը։

In 2023, 839 displaced Nagorno-Karabakh families benefited from housing provision program
YEREVAN, JUNE 3, ARMENPRESS. In 2023, 839 displaced families from separate regions of Nagorno-Karabakh benefited from the housing provision program. This was stated by the Minister of Labor and Social Affairs, Narek Mkrtchyan, during the joint session of the National Assembly's standing Committee on Financial-Credit and Budgetary Affairs presenting the annual report on the implementation of the Armenian 2023 state budget.
"Within the framework of the housing provision program, 1.6 billion drams for 839 beneficiary families have been allocated to the measure “Providing state support for housing affordability for displaced families from separate regions of Nagorno-Karabakh”, Mkrtchyan noted.