Հակոբ Արշակյանն օտարերկրյա գործարարների հետ քննարկել է Հայաստանում նոր հյուրանոցային համալիրների, բնակելի թաղամասերի կառուցման հնարավորությունները
ԵՐԵՎԱՆ, 16 ՀՈՒՆԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ։ Հայաստանի Ազգային ժողովի փոխնախագահ Հակոբ Արշակյանն ընդունել է հյուրանոցային և ավիացիայի ոլորտների օտարերկրյա խոշոր գործարարների՝ Sunrise Resorts and Cruises, SkyMax Holidays-ի հիմնադիր և նախագահ Հոսամ Էլ Շաերին, Skymax Holidays-ի գլխավոր տնօրեն Ամր Ազաբին եւ ISR Air ավիաընկերության տնօրեն Յոսի Յոսեֆին։
«Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ այս մասին հայտնել է Հակոբ Արշակյանը։
Հանդիպման ժամանակ քննարկվել է Հայաստանում նոր հյուրանոցային համալիրների, բնակելի թաղամասերի եւ դրանց կից ենթակառուցվածքների կառուցման հնարավորությունները։ Այս համատեքստում հաշվի է առնվել Հայաստան այցելող զբոսաշրջիկների ու Հայաստան տեղափոխվող օտարերկրացիների ավելացող հոսքը։
Հյուրերը նշել են, որ Հայաստանում ներդրումներ կատարելու հարցում մեծ է Հայաստանի տնտեսական գրավչությունը։
Հանդիպմանը ներկա են եղել ԱԺ տնտեսական հարցերի մշտական հանձնաժողովի անդամ Ծովինար Վարդանյանը եւ Էկոնոմիկայի նախարար Վահան Քերոբյանը։

Vice Speaker of Parliament meets executives of foreign hotel and aviation businesses to discuss possible projects
YEREVAN, JUNE 16, ARMENPRESS. On June 15, the Vice President of the National Assembly Hakob Arshakyan received Hossam El Shaer, Founder and Chairman of Sunrise Resorts and Cruises, Sky Max Holidays, Amr Azab, General Director Skymax Holidays and Yossi Yosef, Director of ISR Air Air Company.
Hakob Arshakyan welcomed the guests and attached importance to their visit to Armenia.
The interlocutors discussed the opportunities of construction of new hotel complexes, residential quarters and adjacent infrastructures in Armenia, Arshakyan’s office said in a readout.
In this context, the increasing flow of the tourists visiting Armenia and the foreigners moving to Armenia was taken into consideration.
The business executives said that Armenia is economically attractive for making investments.
The member of the Standing Committee on Economic Affairs Tsovinar Vardanyan and the Minister of Economy Vahan Kerobyan also attended the meeting.