Երևանում մայիսի 1-3-ը սպասվում է անձրև և ամպրոպ
ԵՐԵՎԱՆ, 1 ՄԱՅԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ։ Երևանում մայիսի 1-3-ը սպասվում է անձրև և ամպրոպ։ Մայիսի 4-ին, 5-ին սպասվում է առանց տեղումների եղանակ։ Ամպրոպի ժամանակ՝ քամու ուժգնացում՝ 13-16 մ/վ արագությամբ։ «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ այս մասին հայտնել է ՇՄՆ Հիդրոօդերևութաբանության և մոնիթորիգի կենտրոնը։
Yerevan 30_04_23.png (20 KB)
Հանրապետության տարածքում մայիսի 1-3-ը շրջանների զգալի մասում, 4-ին առանձին շրջաններում սպասվում է անձրև և ամպրոպ։ Առանձին վայրերում հնարավոր է նաև կարկուտ։
Մայիսի 5-ին սպասվում է առանց տեղումների եղանակ։ Քամին՝ հարավարևելյան 5-7մ/վ, ամպրոպի ժամանակ սպասվում է քամու ուժգնացում՝ 15-20մ/վ արագությամբ:

1-3 мая в Ереване ожидаются дождь и гроза
1-3 мая в Ереване ожидаются дождь и гроза. Погода без осадков ожидается 4 и 5 мая. Во время грозы порывы ветра 13-16 м/с.
Как передает Арменпресс, об этом сообщает Центр гидрометеорологии и мониторинга Министерства окружающей среды Республики Армения.
На территории республики дожди с грозами в большинстве областей ожидаются 1-3 мая, в отдельных районах - 4-го. Град также возможен в некоторых местах.
5 мая ожидается погода без осадков. Ветер юго-восточный, 5-7 м/с, во время грозы ожидается усиление ветра — до скорости 15-20 м/с.