Զելենսկին Պուտինին առաջարկել է բանակցություններ սկսել ռազմական գործողությունները դադարեցնելու շուրջ
ԵՐԵՎԱՆ, 25 ՓԵՏՐՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Ուկրաինայի նախագահ Վլադիմիր Զելենսկին Ռուսաստանի նախագահ Վլադիմիր Պուտինին առաջարկել է բանակցություններ սկսել ռազմական գործողությունների դադարեցման շուրջ: Ինչպես տեղեկացնում է «Արմենպրես»-ը, Ուկրաինայի ղեկավարի ուղերձը հրապարակվել է «Տելեգրամ»-ի պաշտոնական ալիքում:
«Ուզում եմ ևս մեկ անգամ դիմել Ռուսաստանի Դաշնության նախագահին: Ամբողջ Ուկրաինայի տարածքում ընթանում են ռազմական գործողություններ: Եկեք նստենք բանակցային սեղանի շուրջ, որպեսզի դադարեցնել արյունահեղությունը »,- ասել է Զելենսկին:
Նա նաև քննադատության ենթարկեց եվրոպացի իր գործընկերներին, ովքեր, ըստ Զելենսկու, չափազանց դանդաղ են օգնում Ուկրաինային:

Zelensky offers Putin to start negotiations on ending military operations
YEREVAN, FEBRUARY 25, ARMENPRESS. President of Ukraine Vladimir Zelensky addressed the Russian President Vladimir Putin and offered to start negotiations over ending the military operations.
“I’d like to once again address the President of the Russian Federation,” Zelensky said in a video address published on social media. “Military operations are taking place all over Ukraine. Let’s sit around a negotiations table in order to stop the bloodshed,” he said.
The Ukrainian president also criticized European partners for what he described as extremely slow support.