Նիկոլ Փաշինյանը և Իլհամ Ալիևը պայմանավորվածություն են ձեռք բերել շփումները շարունակելու վերաբերյալ
ԵՐԵՎԱՆ, 16 ԴԵԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը և Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիևը պայմանավորվածություն են ձեռք բերել շփումները շարունակելու վերաբերյալ: Ինչպես տեղեկացնում է «Արմենպրես»-ը, Փաշինյանն այս մասին տեղեկացրեց Կառավարության դեկտեմբերի 16-ի նիստին:
«Պայմանավորվածություն է ձեռք բերվել Ադրբեջանի նախագահի հետ, որ շփումները կշարունակենք մեր օրակարգի հարցերի շուրջ՝ փորձելով ձևավորել և ձևակերպել ընդհանուր տեսակետներ և մոտեցումներ: Այսինքն` համաձայնեցնել և հաղթահարել այն տարաձայնությունները, որոնք առկա են»,- ասաց Փաշինյանը:
Հայաստանի և Ադրբեջանի ղեկավարները դեկտեմբերի 14-ին Բրյուսելում հանդիպել են Եվրոպական խորհրդի նախագահ Շառլ Միշելի միջնորդությամբ, իսկ դեկտեմբերի 15-ին՝ Ֆրանսիայի նախագահ Էմանուել Մակրոնի միջնորդությամբ:

Никол Пашинян и Ильхам Алиев договорились о продолжении контактов
Премьер-министр РА Никол Пашинян и президент Азербайджана Ильхам Алиев договорились о продолжении контактов. Как сообщает «Арменпресс», об этом Пашинян сообщил на заседании правительства 16 декабря.
«С президентом Азербайджана достигнута договоренность, что мы продолжим контакты по вопросам нашей повестки дня, и попытаемся сформировать и сформулировать общие точки зрения и подходы. Другими словами, чтобы договориться и преодолеть существующие разногласия», - сказал Пашинян.
Руководители Армении и Азербайджана 14 декабря встретились в Брюсселе при посредничестве президента Европейского совета Шарля Мишеля, а 15 декабря - при посредничестве президента Франции Эммануэля Макрона.