Նիկոլ Փաշինյանը և Իլհամ Ալիևը պայմանավորվածություն են ձեռք բերել շփումները շարունակելու վերաբերյալ
ԵՐԵՎԱՆ, 16 ԴԵԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը և Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիևը պայմանավորվածություն են ձեռք բերել շփումները շարունակելու վերաբերյալ: Ինչպես տեղեկացնում է «Արմենպրես»-ը, Փաշինյանն այս մասին տեղեկացրեց Կառավարության դեկտեմբերի 16-ի նիստին:
«Պայմանավորվածություն է ձեռք բերվել Ադրբեջանի նախագահի հետ, որ շփումները կշարունակենք մեր օրակարգի հարցերի շուրջ՝ փորձելով ձևավորել և ձևակերպել ընդհանուր տեսակետներ և մոտեցումներ: Այսինքն` համաձայնեցնել և հաղթահարել այն տարաձայնությունները, որոնք առկա են»,- ասաց Փաշինյանը:
Հայաստանի և Ադրբեջանի ղեկավարները դեկտեմբերի 14-ին Բրյուսելում հանդիպել են Եվրոպական խորհրդի նախագահ Շառլ Միշելի միջնորդությամբ, իսկ դեկտեմբերի 15-ին՝ Ֆրանսիայի նախագահ Էմանուել Մակրոնի միջնորդությամբ:

Pashinyan, Aliyev agree to continue contacts
YEREVAN, DECEMBER 16, ARMENPRESS. Prime Minister of Armenia Nikol Pashinyan and Azerbaijani President Ilham Aliyev have agreed to continue the contacts.
“An agreement has been reached with the President of Azerbaijan to continue the contacts on our agenda issues, by trying to form and formulate common views and approaches. In other words, to agree over and overcome the disagreements that exist”, the Armenian PM said at the Cabinet meeting today.
Pashinyan and Aliyev met in Brussels on December 14 at the mediation of the President of the European Council Charles Michel on the sidelines of the Eastern Partnership Summit. Another meeting was held also on December 15 at the initiative of French President Emmanuel Macron.