Հայաստանի, Ադրբեջանի և Ռուսաստանի փոխվարչապետերը քննարկել են տարածաշրջանում հաղորդակցությունների վերականգնման հեռանկարները
ԵՐԵՎԱՆ, 17 ՕԳՈՍՏՈՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանի Հանրապետության փոխվարչապետ Մհեր Գրիգորյանը, Ռուսաստանի Դաշնության կառավարության նախագահի տեղակալ Ալեքսեյ Օվերչուկը և Ադրբեջանի Հանրապետության փոխվարչապետ Շահին Մուստաֆաևը վերսկսել են եռակողմ աշխատանքային խմբի աշխատանքը: «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ այս մասին հայտնում է Ռուսաստանի Դաշնության կառավարության կայքը:
«Օգոստոսի 17-ին Մոսկվայում կայացած նիստում կողմերը քննարկել են Հարավային Կովկասի տարածաշրջանում տրանսպորտային հաղորդակցությունների վերականգնման հեռանկարները: Քննարկել են նաև Հայաստանի Հանրապետության վարչապետի, Ադրբեջանի Հանրապետության նախագահի և Ռուսաստանի Դաշնության նախագահի 2021 թվականի հունվարի 11-ի հայտարարության շրջանակներում իրականացվող հետագա աշխատանքների ընթացքը»,- նշվում է ՌԴ կառավարության կայքում:

YEREVAN, AUGUST 17, ARMENPRESS. Deputy Foreign Minister of Armenia Mher Grigoryan, Deputy Prime Minister of the Russian Federation Alexei Overchuk and Azerbaijani Deputy Prime Minister and Azerbaijani Deputy Prime Minister Shahin Mustafayev have restored the works of the trilateral working group, ARMENPRESS reports, the website of the Russian Government informed.
At a meeting in Moscow on August 17, the parties discussed the prospects for the resumption of transport communications in the South Caucasus. They also discussed the process of the works carried out within the framework of the joint statement of the Prime Minister of the Republic of Armenia, the President of the Republic of Azerbaijan and the President of the Russian Federation of January 11, 2021.