Հայաստանում կապի ոլորտի հասույթը նվազել է 3.9%-ով
ԵՐԵՎԱՆ, 14 ՆՈՅԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանում կապի ոլորտի հասույթը 2020-ի հունվար-սեպտեմբերին կազմել է 105 մլրդ 115.1 մլն դրամ (ավելի քան 217 մլն 90.2 հազ. ԱՄՆ դոլար) և նախորդ տարվա նույն ժամանակահատվածի համեմատ նվազել 3.9%-ով։
Ինչպես «Արմենպրես»-ը տեղեկացավ ՀՀ վիճակագրական կոմիտեից, ռադիոծրագրերի կազմման և հեռարձակման գործունեությունից ստացված հասույթի ծավալն այս տարվա առաջին 9 ամիսներին նվազելով 3.3%-ով ՝ հասել է 1 մլրդ 798.1 մլն դրամի, հեռուստածրագրերի կազմման և հեռարձակման ոլորտում հասույթը նվազել է 5.1%-ով և կազմել 8 մլրդ 129.1 մլն դրամ, իսկ հեռահաղորդակցության ոլորոտում՝ նվազել 3.9%-ով և կազմել 95 մլրդ 187.9 մլն դրամ։

Доход сектора связи в Армении снизился на 3,9%
Доход от сектора связи в Армении в январе-сентябре 2020 года составил 105 млрд 115,1 млн драмов (более 217 млн 90,2 тыс долларов США), что на 3,9% меньше, чем за аналогичный период прошлого года.
Как сообщили Арменпресс в Статистическом комитете РА, объем доходов, полученных от радиопрограмм и вещательной деятельности, снизился за 9 месяцев этого года на 3,3% - до 1 млрд 798,1 млн драмов, доходы в сфере телепрограмм и вещания снизились на 5,1%. и составили 8 млрд 129,1 млн драмов, а в сфере телекоммуникаций снизились на 3,9% и составили 95 млрд 187,9 млн драмов.