Արամ Անանյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել «Արցախպրես»-ի հիմնադրման 6-րդ տարեդարձի առիթով
ԵՐԵՎԱՆ, 23 ՄԱՅԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ։ «Արմենպրես» լրատվական գործակալության տնօրեն Արամ Անանյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել «Արցախպրես» լրատվական գործակալության տնօրեն Վահրամ Պողոսյանին՝ գործակալության հիմնադրման 6-րդ տարեդարձի առիթով։ Ուղերձում ասված է․
«Հարգելի պարոն Պողոսյան
Ջերմորեն շնորհավորում եմ «Արցախպրես» լրատվական գործակալությանը՝ հիմնադրման 6-րդ տարեդարձի կապակցությամբ։ Անցած տարիների ընթացքում, չնայած բազմաթիվ դժվարություններին ու փորձություններին, ձեր գլխավորած գործակալությանը հաջողվել է հասնել հսկայական առաջընթացի ու հիմա, վստահ եմ, «Արցախպրեսը» պատրաստ է ընդլայնել իր գործունեությունը տեղեկատվական նորանոր ոլորտներում։
Այդ ամենին հնարավոր է դարձել ամենօրյա քրտնաջան աշխատանքի ու նվիրումի շնորհիվ։ Այսօր «Արցախպրեսը» երիտասարդ, սակայն կայացած տեղեկատվական միավոր է, որը հստակ տեղորոշում է Արցախի Հանրապետությունը աշխարհի լրատվական քարտեզի վրա։ Մենք սրտանց ոգևորվում ենք ձեր հաջողություններով ու ձեռքբերումներով։
Համոզված եմ, որ գործակալության աշխատանքի առաջիկա տարիները նշանավորվելու են նորանոր նվաճումներով։ Մաղթում եմ Ձեզ և գործակալության ողջ անձնակազմին առողջություն, հաջողություններ ստեղծարարություն ու երջանկություն, և խնդրում եմ , մասնագիտական տոնի առթիվ, շնորհավորանքի մեր խոսքերը փոխանցել նաև Արցախի մեր բոլոր գրչակից եղբայրներին ու քույրերին»։

ARMENPRESS congratulates ARTSAKHPRESS on 6th anniversary of founding
YEREVAN, MAY 23, ARMENPRESS. The ARMENPRESS News Agency is congratulating its counterpart in Artsakh – ARTSAKHPRESS – on their 6th anniversary of founding.
On this occasion, ARMENPRESS Director Aram Ananyan addressed a message to his counterpart Vahram Poghosyan.
“I cordially congratulate ARTSAKHPRESS news agency on the occasion of its 6th anniversary of founding,” Ananyan told ARTSAKHPRESS Director Vahram Poghosyan. “During the past years, despite numerous difficulties and challenges, the news agency led by you succeeded in achieving huge progress, and now, I am sure, ARTSAKHPRESS is ready to expand its activities in new information sectors.
All of this was possible due to daily painstaking work and devotion. Today, ARTSAKHPRESS is a young, yet accomplished information entity, which is clearly positioning the Republic of Artsakh on the world’s news media map. We are sincerely excited over your successes and achievements.
I am sure that the coming years will be marked with new achievements for the news agency. I wish you and the news agency’s staff health, good luck, creativity and happiness, and I ask you on this holiday to convey our congratulations to all our brothers and sisters in-pen of Artsakh”.