Արամ Անանյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել «Արցախպրես»-ի հիմնադրման 6-րդ տարեդարձի առիթով
ԵՐԵՎԱՆ, 23 ՄԱՅԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ։ «Արմենպրես» լրատվական գործակալության տնօրեն Արամ Անանյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել «Արցախպրես» լրատվական գործակալության տնօրեն Վահրամ Պողոսյանին՝ գործակալության հիմնադրման 6-րդ տարեդարձի առիթով։ Ուղերձում ասված է․
«Հարգելի պարոն Պողոսյան
Ջերմորեն շնորհավորում եմ «Արցախպրես» լրատվական գործակալությանը՝ հիմնադրման 6-րդ տարեդարձի կապակցությամբ։ Անցած տարիների ընթացքում, չնայած բազմաթիվ դժվարություններին ու փորձություններին, ձեր գլխավորած գործակալությանը հաջողվել է հասնել հսկայական առաջընթացի ու հիմա, վստահ եմ, «Արցախպրեսը» պատրաստ է ընդլայնել իր գործունեությունը տեղեկատվական նորանոր ոլորտներում։
Այդ ամենին հնարավոր է դարձել ամենօրյա քրտնաջան աշխատանքի ու նվիրումի շնորհիվ։ Այսօր «Արցախպրեսը» երիտասարդ, սակայն կայացած տեղեկատվական միավոր է, որը հստակ տեղորոշում է Արցախի Հանրապետությունը աշխարհի լրատվական քարտեզի վրա։ Մենք սրտանց ոգևորվում ենք ձեր հաջողություններով ու ձեռքբերումներով։
Համոզված եմ, որ գործակալության աշխատանքի առաջիկա տարիները նշանավորվելու են նորանոր նվաճումներով։ Մաղթում եմ Ձեզ և գործակալության ողջ անձնակազմին առողջություն, հաջողություններ ստեղծարարություն ու երջանկություն, և խնդրում եմ , մասնագիտական տոնի առթիվ, շնորհավորանքի մեր խոսքերը փոխանցել նաև Արցախի մեր բոլոր գրչակից եղբայրներին ու քույրերին»։

Арам Ананян направил поздравительное послание по случаю 6-летия создания ИА Арцахпресс
Директор информационного агентства Арменпресс» Арам Ананян направил поздравительное послание директору информационного агентства Арцахпресс Ваграму Погосяну по случаю 6-й годовщины создания агентства.
"Уважаемый господин Погосян,
сердечно поздравляю информационное агентство Арцахпресс с 6-летием со дня основания. За прошедшие годы, несмотря на множество трудностей и испытаний, возглавляемое Вами агентство сумело добиться огромных успехов, и теперь, я уверен, ИА Арцахпресс готово расширить свою деятельность в новых областях информации.
Все это стало возможным благодаря ежедневной кропотливой работе и преданности делу. Сегодня Арцахпресс – это молодая, но вполне состоявшаяся информационная структура, которая четко позиционирует Республику Арцах на мировой карте новостей. Мы глубоко тронуты вашими успехами и достижениями.
Уверен, что ближайшие годы работы агентства будут отмечены новыми достижениями. Желаю Вам и всему персоналу агентства здоровья, успехов, творчества и счастья, и прошу Вас передать наши слова поздравления всем нашим братьям и сестрам по перу в Арцахе по случаю профессионального праздника».