ԵՄ-ն շուրջ 460 հազար եվրո կտրամադրի Հայաստանի գյուղատնտեսության ոլորտին
ԵՐԵՎԱՆ, 15 ԱՊՐԻԼԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ։ Եվրամիությունը «Կանաչ գյուղատնտեսություն» նախաձեռնության շրջանակներում 456 հազար 500 եվրո աջակցություն կտրամադրի Հայաստանի գյուղատնտեսության ոլորտին։
Ինչպես տեղեկացնում է «Արմենպրես»-ը, ապրիլի 15-ին մամուլի ասուլիսի ժամանակ այս մասին այս մասին ասաց ՀՀ էկոնոմիկայի նախարարի մամուլի խոսնակ Աննա Օհանյանը։
«Տեղի է ունեցել Եվրամիության կողմից ֆինանսավորվող ամենախոշոր «Կանաչ գյուղատնտեսություն» նախաձեռնության առաջին խորհրդատվական կոմիտեի նիստը, որին մասնակցել են ՀՀ Էկոնոմիկայի նախարարի տեղակալները և Եվրամիության կողմից միջազգային գործընկերները։ Որոշում է կայացվել, որ ծրագրի շրջանակում կտրամադրվի 456 հազար 500 եվրոյի չափով աջակցություն Հայաստանի Հանրապետության գյուղատնտեսության ոլորտին»,- ասաց Օհանյանը։

ЕС сельскохозяйственной сфере Армении предоставит около 460 000 евро
Евросоюз в рамках инициативы “Зеленое сельское хозяйство” сфере сельского хозяйства Армении окажет содействие в размере 456 500 евро.
Как сообщает «Арменпресс», об этом на пресс-конференции 15 апреля сказала пресс-секретарь министерства экономики Армении Анна Оганян.
“Состоялось первое заседание Консультативного комитета крупнейшей финансируемой Евросоюзом инициативы “Зеленое сельское хозяйство”, в котором приняли участие заместители министра экономики Армении и международные партнеры со стороны Евросоюза. Было принято решение, в рамках программы сфере сельского хозяйства Армении предоставить содействие в размере 456 500 евро” - сказала Оганян.