Աննա Հակոբյանը դիմել է ՀՀ առողջապահության նախարարություն որպես կամավոր ներգրավվելու համար
ԵՐԵՎԱՆ, 18 ՄԱՐՏԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ։ ՀՀ վարչապետի տիկին Աննա Հակոբյանի մամուլի խոսնակ Հասմիկ Հարությունյանն արձագանքել է Հակոբյանի կորոնավիրուսի թեստի վերաբերյալ համացանցում տարածված մտահոգություններին։
«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ Հարությունյանն այս մասին գրել է «Ֆեյսբուք»-ի իր էջում։
«Համացանացում շրջանառվող մտահոգության առթիվ տեղեկացնում եմ, որ ՀՀ վարչապետի տիկին Աննա Հակոբյանը նույնպես մարտի 15-ի երեկոյան անցել է կորոնավիրուսի թեստ, որի արդյունքը եղել է բացասական։ Մարտի 16-ից Աննա Հակոբյանը Երևանում է»,- նշել է նա։
Հարությունյանը տեղեկացրել է նաև, որ կորոնավիրուսի տարածմամբ և ՀՀ-ում արտակարգ դրության հաստատմամբ պայմանավորված՝ Աննա Հակոբյանն անորոշ ժամանակով հետաձգել է բոլոր հանդիպումները։
«Ինչպես արդեն տեղեկացրել էինք, ‹‹Իմ քայլը›› հիմնադրամը դիտարկում է խոցելի վիճակում գտնվող տարեցներին աջակցելու հնարավորությունը։ Ներկա դրությամբ Հիմնադրամի աշխատակիցներն իրականացնում են խորհրդակցություններ, ուսումնասիրություններ՝ հասկանալու համար կարիքները․ ըստ այդմ կհստակեցվեն նաև հետագա անելիքները։ Որպես Հիմնադրամի հոգաբարձուների խորհրդի նախագահ` Աննա Հակոբյանը տնից համակարգում է այդ աշխատանքները»,- գրել է վարչապետի տիկնոջ մամուլի խոսնակը։
Նա հայտնել է, որ միաժամանակ, ստանձնելով սոցիալական պատասխանատվություն, ՀՀ վարչապետի տիկինը երեկ առավոտյան դիմել է ՀՀ առողջապահության նախարարություն՝ կամավորական աշխատանքներում ներգրավվելու համար։

Анна Акопян обратилась в Министерство здравоохранения Армении для участия в волонтерских работах
Пресс-секретарь супруги премьер-министра Армении Анны Акопян Асмик Арутюнян ответила на записи в интернете, выражающие беспокойство по поводу теста коронавируса Акопяна.
Как передает «Арменпресс», об этом Арутюнян написала на своей странице в Facebook.
“По поводу беспокойства сообщаю, что супруга премьер-министра Армении Анна Акопян вечером 15 марта также прошла тест коронавируса, результат которого был отрицательным. С 16 марта Анна Акопян находится в Ереване”, - отметила она.
Арутюнян также сообщила, что в связи с распространением коронавируса и установлением чрезвычайного положения Анна Акопян все встречи отложила на неопределенное время.
“Как мы уже сообщали, Фонд “Мой шаг” рассматривает возможность оказания помощи пожилым людям, находящимся в уязвимой группе. В настоящее время сотрудники фонда проводят консультации, исследования для того, чтобы выявить все потребности. Как председатель Совета попечителей фонда Анна Акопян координирует эти работы из дома”, - написала пресс-секретарь супруги премьер-министра.
Она сообщила, что, взяв на себя социальную ответственность, супруга премьер- министра Армении вчера утром обратилась в Министерство здравоохранения для участия в волонтерских работах.