Ռոբերտ Քոչարյանն «Իզմիրլյան» ԲԿ-ում է
ԵՐԵՎԱՆ, 12 ԴԵԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ երկրորդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանը տեղափոխվել է «Իզմիրլյան» բժշկական կենտրոն:
«Արմենպրես»-ի հետ զրույցում լուրը հաստատեց Քոչարյանի դատապաշտպան Հովհաննես Խուդոյանը:
Խուդոյանի խոսքով՝ Ռոբերտ Քոչարյանը հիվանդանոց է տեղափոխվել երեկ՝ դեկտեմբերի 11-ին: Նա հիվանդանոց տեղափոխվելու պատճառների մասին չխոսեց, սակայն նշեց. «Նախատեսվում է, որ այնտեղ կմնա մի քանի օր, բայց վերջնական որոշումը բժշկինն է»:
Մարտի 1-ի գործով մեղադրյալ Ռոբերտ Քոչարյանը հոկտեմբերի սկզբին «Իզմիրլյան» բժշկական կենտրոնում վիրահատվել էր: Քոչարյանըբժշկական հաստատություն էր տեղափոխվել նաևսեպտեմբերի 30-ին և հոկտեմբերի 4-ին:

Ex-President Kocharyan taken to hospital
YEREVAN, DECEMBER 12, ARMENPRESS. 2nd President of Armenia Robert Kocharyan, who is currently in pre-trial detention, has been taken to the Izmirlyan Medical Center, his attorney Hovhannes Khudoyan told Armenpress.
The lawyer informed that Kocharyan has been taken to hospital yesterday on December 11. Khudoyan didn’t talk about the reasons of transporting him to hospital. “It is expected Mr. Kocharyan will stay there for several days, but the doctor should make a final decision”, he said.
Robert Kocharyan, who is charged with the 2008, March 1 case and is currently remanded into custody, has undergone a surgery in early October.