Ռոբերտ Քոչարյանն «Իզմիրլյան» ԲԿ-ում է
ԵՐԵՎԱՆ, 12 ԴԵԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ երկրորդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանը տեղափոխվել է «Իզմիրլյան» բժշկական կենտրոն:
«Արմենպրես»-ի հետ զրույցում լուրը հաստատեց Քոչարյանի դատապաշտպան Հովհաննես Խուդոյանը:
Խուդոյանի խոսքով՝ Ռոբերտ Քոչարյանը հիվանդանոց է տեղափոխվել երեկ՝ դեկտեմբերի 11-ին: Նա հիվանդանոց տեղափոխվելու պատճառների մասին չխոսեց, սակայն նշեց. «Նախատեսվում է, որ այնտեղ կմնա մի քանի օր, բայց վերջնական որոշումը բժշկինն է»:
Մարտի 1-ի գործով մեղադրյալ Ռոբերտ Քոչարյանը հոկտեմբերի սկզբին «Իզմիրլյան» բժշկական կենտրոնում վիրահատվել էր: Քոչարյանըբժշկական հաստատություն էր տեղափոխվել նաևսեպտեմբերի 30-ին և հոկտեմբերի 4-ին:

Роберт Кочарян в медицинском центре “Измирлян”
По словам Худояна, Роберт Кочарян был доставлен в больницу вчера, 11 декабря. Он не сказал о причинах госпитализации, однако отметил: “Предполагается, что он там пробудет несколько дней, но окончательное решение - за врачом”.
Обвиняемый по делу 1 марта Роберт Кочарян в начале октября был прооперирован в медицинском центре “Измирлян”. Он не говорил о причинах госпитализации, однако отметил: «Планируется, что там пробудет несколько дней, но окончательное решение-за врачом. Кочарян переводился в медучреждение 30 сентября и 4 октября.