Արցախի ԱԳՆ ղեկավարն ընդունել է Ամերիկայի հայկական համագումարի փորձնակներին
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 12 ՀՈՒԼԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Արցախի Հանրապետության արտաքին գործերի նախարար Մասիս Մայիլյանը հուլիսի 12-ին ընդունել է Ամերիկայի հայկական համագումարի մի խումբ փորձնակների՝ կազմակերպության տարածաշրջանային տնօրեն Արփի Վարդանյանի գլխավորությամբ։
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին Արցախի Հանրապետության արտգործնախարարության տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից, ողջունելով հյուրերին՝ արտաքին գործերի նախարարը նշել է, որ արդեն ավանդական դարձած նման այցելությունները հնարավորություններ են ընձեռում ուսանողներին ոչ միայն Արցախի քաղաքական, կրթական, մշակութային և սոցիալական կյանքի մասին ավելի  հուսալի և ամբողջական պատկերացում կազմել, այլ նաև շփումներ հաստատել Արցախի հասարակական և քաղաքական շրջանակների հետ` հետագա համագործակցության նպատակով:
Հանդիպման ընթացքում Մասիս Մայիլյանը փորձնակներին է ներկայացրել հանրապետության արտաքին քաղաքականության հիմնական ուղղություններն ու առաջնահերթությունները, ինչպես նաև պատասխանել է Արցախի միջազգային ճանաչմանն ու Ադրբեջանի հետ հակամարտության խաղաղ կարգավորման գործընթացին առնչվող հարցերին:

Глава МИД Арцаха принял стажеров Армянской ассамблеи Америки
Министр иностранных дел Республики Арцах (Нагорно-Карабахской Республики) Масис Маилян 12 июля принял группу стажеров Армянской Ассамблеи Америки (ААА) во главе с региональным директором организации Арпи Варданян.
Как сообщили Арменпресс в пресс-службе МИД Арцаха, приветствовав гостей, министр иностранных дел отметил, что подобные визиты, ставшие уже традиционными, предоставляют возможность студентам не только составить более достоверное и полное представление о политической, образовательной, культурной и социальной жизни Арцахе, но и установить контакты с общественными и политическими кругами Арцаха с целью дальнейшего сотрудничества.
В ходе встречи Масис Маилян представил стажерам основные направления и приоритеты внешней политики республики, а также ответил на вопросы, касающиеся международного признания Арцаха и процесса мирного урегулирования конфликта с Азербайджаном.