Նախագահ Արմեն Սարգսյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Եվրոպական խորհրդի նախագահ Շառլ Միշելին
ԵՐԵՎԱՆ, 4 ՀՈՒԼԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հանրապետության նախագահ Արմեն Սարգսյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Շառլ Միշելին Եվրոպական խորհրդի նախագահի պաշտոնում ընտրվելու առթիվ:
«Լինելով մարդու իրավունքների պաշտպանության և ժողովրդավարական սկզբունքների ջատագով՝ Դուք չեք երկնչել քննադատության առջև՝ հաստատակամորեն սատարելով Հայոց ցեղասպանության ճանաչման գործընթացին: Անկախությունից ի վեր Եվրոպական միության հետ համագործակցությունը մեծապես նպաստել է Հայաստանում տնտեսական, արդարադատության, պետական կառավարման և այլ ոլորտներում բարեփոխումների իրականացմանը, ժողովրդավարական հասարակության կայացմանը, մարդու իրավունքների և հիմնարար ազատությունների պաշտպանությամբ զբաղվող կառույցների ամրապնդմանը»,- ասվում է Հանրապետության նախագահի շնորհավորական ուղերձում:
Արմեն Սարգսյանը Եվրոպական խորհրդի նախագահին մաղթել է հաջողություն և աննկուն կամք գաղափարների և նախաձեռնությունների կյանքի կոչման հարցում։

YEREVAN, JULY 4, ARMENPRESS. President of Armenia Armen Sarkissian sent a condolence message to Charles Michel on being elected President of the European Council.
''Being a human rights protector and advocate of democratic principles you were never afraid of criticism, confidently supporting the Armenian Genocide recognition process. Armenia's cooperation with the European Union starting from the independence has greatly fostered the reform implementation in the spheres of economy, justice, state administration and other spheres, as well as development of democratic institutions and strengthening of institutions engaged in the protection of human rights and fundamental freedoms”, reads the congratulatory message of the Armenian President.
President Sarkissian wished the President of the European Council success and unshakable will in the pursuit of ideas and initiatives.