Նախագահ Արմեն Սարգսյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Եվրոպական խորհրդի նախագահ Շառլ Միշելին
ԵՐԵՎԱՆ, 4 ՀՈՒԼԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հանրապետության նախագահ Արմեն Սարգսյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Շառլ Միշելին Եվրոպական խորհրդի նախագահի պաշտոնում ընտրվելու առթիվ:
«Լինելով մարդու իրավունքների պաշտպանության և ժողովրդավարական սկզբունքների ջատագով՝ Դուք չեք երկնչել քննադատության առջև՝ հաստատակամորեն սատարելով Հայոց ցեղասպանության ճանաչման գործընթացին: Անկախությունից ի վեր Եվրոպական միության հետ համագործակցությունը մեծապես նպաստել է Հայաստանում տնտեսական, արդարադատության, պետական կառավարման և այլ ոլորտներում բարեփոխումների իրականացմանը, ժողովրդավարական հասարակության կայացմանը, մարդու իրավունքների և հիմնարար ազատությունների պաշտպանությամբ զբաղվող կառույցների ամրապնդմանը»,- ասվում է Հանրապետության նախագահի շնորհավորական ուղերձում:
Արմեն Սարգսյանը Եվրոպական խորհրդի նախագահին մաղթել է հաջողություն և աննկուն կամք գաղափարների և նախաձեռնությունների կյանքի կոչման հարցում։

Президент Армении поздравил Шарля Мишеля в связи с избранием на пост председателя Совета Европы
Президент Армении Армен Саркисян направил поздравительное послание Шарлю Мишелю в связи с избранием на пост председателя Совета Европы.
«Будучи приверженцем защиты прав человека и демократических принципов, Вы не боялись критики, твердо поддерживая процесс признания Геноцида армян. Со времени обретения независимости сотрудничество с Советом Европы внесло значительный вклад в осуществление реформ в экономической, судебной, административной и других сферах Армении, становление демократических институтов, укрепление институтов, занимающихся защитой прав и основных свобод человека», - отмечается в поздравительном послании.
Армен Саркисян пожелал председателю Совета Европы удачи и непоколебимой воли в реализации идей и инициатив.