Բրյուսելում կայացել է Հայաստանի և Ադրբեջանի արտաքին գործերի նախարարների կարճատև հանդիպումը
ԲՐՅՈՒՍԵԼ, 13 ՄԱՅԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Բրյուսելում Արևելյան գործընկերության 10-ամյակին նվիրված նախարարական հանդիպման շրջանակում կայացել է Հայաստանի և Ադրբեջանի արտաքին գործերի նախարարներ Զոհրաբ Մնացականյանի և Էլմար Մամեդյարովի կարճատև հանդիպումը: Այս մասին «Արմենպրես»-ին տեղեկացրեց ՀՀ ԱԳՆ մամուլի խոսնակ Աննա Նաղդալյանը:
«Կայացավ կարճ հանդիպում գագաթնաժողովի շրջանակում: Նախարարները միմյանց ձեռք սեղմեցին: Հայկական և ադրբեջանական պատվիրակությունների պաշտոնական բանակցություններ ծրագրված չեն»,- ասաց Աննա Նաղդալյանը:
Բրյուսել է մեկնելու նաև ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի գլխավորած պատվիրակությունը: ՀՀ վարչապետը Եվրոպական խորհրդի շենքում կմասնակցի Արևելյան գործընկերության տասնամյակին նվիրված պաշտոնական ընթրիքին, որը կտրվի Եվրոպական խորհրդի նախագահ Դոնալդ Տուսկի անունից:

В Брюсселе состоялась короткая встреча глав МИД Армении и Азербайджана
В рамках министерской встречи, посвященной 10-летию Восточного партнерства в Брюсселе, состоялась короткая встреча министров иностранных дел Армении и Азербайджана Зограба Мнацаканяна и Эльмара Мамедъярова. Об этом «Арменпресс» сообщила пресс-секретарь МИД Армении Анна Нагдалян.
“Короткая встреча состоялась в кулуарах саммита. Министры обменялись рукопожатиями. Официальных переговоров между армянской и азербайджанской делегациями не запланировано”, - сказала пресс-секретарь МИД Армении Анна Нагдалян.
В Брюсселе премьер-министр Армении Никол Пашинян примет участие в посвященном 10-летию Восточного партнерства официальном ужине, который будет дан от имени председателя Европейского совета Дональда Туска.