Հանրակրթական դպրոցներում ձմեռային արձակուրդը կմեկնարկի դեկտեմբերի 24-ից
ԵՐԵՎԱՆ, 18 ԴԵԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանի Հանրապետության հանրակրթական դպրոցներում դեկտեմբերի 24-ից կմեկնարկի ձմեռային արձակուրդը։ «Արմենպրես»-ին այս մասին տեղեկացրին ՀՀ կրթության և գիտության նախարարությունից:
Համաձայն «Հանրակրթական հիմնական ընդհանուր, մասնագիտացված և հատուկ պետական ծրագրեր իրականացնող ուսումնականհաստատությունների 2018-2019 ուսումնական տարվա օրինակելի ուսումնական պլանների»` 3-12-րդ դասարանների աշակերտներին ձմեռային արձակուրդ կտրամադրվի 2018 թվականի դեկտեմբերի 24-ից մինչև 2019թ. հունվարի 6-ը ներառյալ: Առաջին և երկրորդ դասարանցիների ձմեռային արձակուրդը կտևի 2018թ. դեկտեմբերի 24-ից 2019թ. հունվարի 20-ը ներառյալ:
«Միաժամանակ տեղեկացնում ենք, որ համաձայն «Հայաստանի Հանրապետության տոների և հիշատակի օրերի մասին» ՀՀ օրենքի` ՍուրբԾննդյան և Հայտնության տոնին հաջորդող` Մեռելոց հիշատակի օրը, նշվում է հունվարի 7-ին, որը ոչ աշխատանքային օր է: Ուստի, հանրակրթական ուսումնական հաստատություններում դասերը կվերսկսվեն2019թ. հունվարի 8-ից»,- ասված է ՀՀ կրթության և գիտության նախարարության տարածած հաղորդագրության մեջ:

Каникулы в школах начнутся 24-го декабря
В 2018-2019 учебном году в 3-12 классах армянских школ каникулы начнутся 24-го декабря и продлятся до 6-го января включительно. Как передает «Арменпресс», Министерство образования и науки Армении обнародовало график зимних каникул в школах страны.
Как сообщают из министерства образования и науки Армении, в связи с Законом РА «О праздниках и памятных днях Республики Армения», понедельник после отмечаемого 6 января праздника Богоявления и Рождества Христова – День поминовения усопших (Мерелоц) – является нерабочим.
Посему занятия для учащихся 3-12 классов возобновятся с 8 января. Зимние каникулы учащихся 1-2 классов начнутся 24 декабря 2018 года и продлятся до 20 января 2019 года включительно.