Այսօր Վրաստանում ՆԱՏՕ-ն ավելի շատ Է, բայց մենք Էլ ավելին ենք ցանկանում. Ապատուրայ
ԵՐԵՎԱՆ, 12 ԴԵԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: «Այսօր Վրաստանում ՆԱՏՕ-ն ավելի շատ Է, բայց մենք Էլ ավելին ենք ցանկանում»,- հայտարարել Է ՆԱՏՕ-ի գլխավոր քարտուղարի՝ Հարավային Կովկասի եւ Կենտրոնական Ասիայի երկրների հարցերով հատուկ ներկայացուցիչ Ջեյմս Ապատուրայը, որն այցով գտնվում Է Վրաստանում, տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը՝ հղում անելով «Գրուզիա Online»-ին:
«Ես անհամբերությամբ եմ սպասում նորընտրիր նախագահի, վարչապետի , արտաքին գործերի եւ պաշտպանության նախարարների հետ հանդիպմանը, ես նաեւ պլանավորում եմ հանդիպել ընդդիմության եւ ոչ կառավարական կազմակերպությունների հետ, որպեսզի տեսնեմ այսօրվա Վրաստանի ամբողջական պատկերը… Մենք շատ լավ 2018 թվական ունեցանք, բազմաթիվ կոնկրետ գործեր են արդեն ավարտվել, եւ ներկայում Վրաստանում ՆԱՏՕ-ն անհամեմատ ավելի շատ Է, բայց մենք Էլ ավելին ենք ցանկանում: Մենք պետք Է կառավարության եւ նորընտիր նախագահի հետ միասին քննարկենք 2019 թվականի պլանները, մենք ցանկանում ենք ավելի շատ ՆԱՏՕ ունենալ Վրաստանում եւ ավելի շատ Վրաստան՝ ՆԱՏՕ-ում»,- հայտարարել Է Ապատուրայը:

Аппатурай: Сегодня в Грузии больше НАТО, но мы хотим еще больше
«Сегодня в Грузии больше НАТО, но мы хотим еще больше», — заявил специальный представитель генерального секретаря НАТО по странам Южного Кавказа и Центральной Азии Джеймс Аппатурай, находящийся с визитом в Грузии.
«Я нахожусь в Грузии по трем причинам. Во-первых, я давно здесь не был, и мне очень приятно побывать в Грузии. Но есть и рабочие причины, которые являются наиболее важными. Я с нетерпением жду встречи с будущим президентом, премьер-министром, министрами иностранных дел и обороны, а также я планирую встретиться с оппозицией и неправительственными организациями, чтобы увидеть полную картину сегодняшней Грузии. НАТО хочет встретиться не только с правительством, но и со всеми частями грузинского общества. Третья причина визита касается проведения определенной работы. У нас был очень хороший 2018 год, много конкретных работ уже завершено и в настоящее время в Грузии гораздо больше НАТО, но мы хотим еще больше. Мы должны рассмотреть планы на 2019 год вместе с правительством и будущим лидером, мы хотим больше НАТО в Грузии и больше Грузии в НАТО », — заявил Джеймс Аппатурай,сообщает Арменпресс со ссылкой на Грузия Online.