Քաղաքապետարանում մարվել է «Հայոց պատմություն. Երևանի հիմնադրման 2800- ամյակը» թեմայով գեղաթերթիկ
ԵՐԵՎԱՆ, 29 ՆՈՅԵՄԲԵՐԻ,ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Երևանի քաղաքապետարանում նոյեմբերի 29-ին մարվել և շրջանառության մեջ է  դրվել չորս նամականիշով գեղաթերթիկ՝ նվիրված «Հայոց պատմություն. Երևանի հիմնադրման 2800-ամյակը» թեմային: «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ գեղաթերթիկի մարումն իրականացրել են ՀՀ տրանսպորտի, կապի և տեղեկատվական տեխնոլոգիաների նախարարի պաշտոնակատար Հակոբ Արշակյանը, Երևանի քաղաքապետ Հայկ Մարությանը, «ՀայՓոստ Թրասթ Մենեջմենթ» ՓԲԸ-ի կառավարող տնօրեն Խուան Պաբլո Գեչիջյանը և Հայաստանի ֆիլատելիստների միության նախագահ Հովիկ Մուսայելյանը:
Գեղաթերթիկի վրա ներկայացված է հատված մերօրյա Երևան քաղաքի գիշերային համայնապատկերից՝ Արարատ լեռան խորապատկերին:
Նամականիշերի պատկերները ներկայացված են՝ ըստ ժամանակագրության. Էրեբունի քաղաքի պեղված հատակագիծը, Ամիրյան փողոցի մի հատված՝ լուսանկարված 1920-ական թվականներին, Երևանի երկաթուղային կայարանի շենքը և Ալ. Սպենդիարյանի անվան օպերայի և բալետի ազգային ակադեմիական թատրոնի շենքը:
Չորս նամականիշով գեղաթերթիկը տպագրվել է Ֆրանսիայի «Cartor»  տպագրատանը՝ 15 հազար հատ տպաքանակով: Դիզայնի հեղինակն է «ՀայՓոստ» ՓԲԸ-ի դիզայներ Վահե Մուրադյանը:

В мэрии состоялась церемония гашения марок, посвященных теме «История Армении: 2800-летие основания Еревана»
В мэрии состоялась церемония гашения марок, посвященных теме «История Армении:
2800-летие основания Еревана»
В мэрии Еревана сегодня состоялась церемония гашения открытки с 4 марками, посвященной теме «История Армении: 2800-летие основания Еревана».
Как сообщили Арменпресс в Управление информации и по связям с общественностью мэрии Еревана, օткрытку погасили мэр Еревана Айк Марутян, и/о министра транспорта, связи и информационных технологий РА Акоп Аршакян, председатель совета ЗАО «Айпост» Хуан Пабло Гечиджян и председатель Союза филателистов Армении Овик Мусаелян.
Открытки с 4 марками напечатаны во французской типографии «Cartor», тиражом в 15000 экземпляров. Автором дизайна открытки является дизайнер ЗАО «Айпост» Ваге Мурадян.
Номинальная стоимость открытки с четырьмя марками составляет 1450 драмов. На вводимой в оборот открытке представлены марки с изображением плана города Эребуни, улицы Амиряна 1920-х годов, а также зданий железнодорожного вокзала Еревана и национального академического театра оперы и балета имени Ал. Спендиаряна. Кроме того, на открытке изображен современный ночной Ереван на фоне горы Арарат.