Քաղաքապետարանում մարվել է «Հայոց պատմություն. Երևանի հիմնադրման 2800- ամյակը» թեմայով գեղաթերթիկ
ԵՐԵՎԱՆ, 29 ՆՈՅԵՄԲԵՐԻ,ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Երևանի քաղաքապետարանում նոյեմբերի 29-ին մարվել և շրջանառության մեջ է  դրվել չորս նամականիշով գեղաթերթիկ՝ նվիրված «Հայոց պատմություն. Երևանի հիմնադրման 2800-ամյակը» թեմային: «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ գեղաթերթիկի մարումն իրականացրել են ՀՀ տրանսպորտի, կապի և տեղեկատվական տեխնոլոգիաների նախարարի պաշտոնակատար Հակոբ Արշակյանը, Երևանի քաղաքապետ Հայկ Մարությանը, «ՀայՓոստ Թրասթ Մենեջմենթ» ՓԲԸ-ի կառավարող տնօրեն Խուան Պաբլո Գեչիջյանը և Հայաստանի ֆիլատելիստների միության նախագահ Հովիկ Մուսայելյանը:
Գեղաթերթիկի վրա ներկայացված է հատված մերօրյա Երևան քաղաքի գիշերային համայնապատկերից՝ Արարատ լեռան խորապատկերին:
Նամականիշերի պատկերները ներկայացված են՝ ըստ ժամանակագրության. Էրեբունի քաղաքի պեղված հատակագիծը, Ամիրյան փողոցի մի հատված՝ լուսանկարված 1920-ական թվականներին, Երևանի երկաթուղային կայարանի շենքը և Ալ. Սպենդիարյանի անվան օպերայի և բալետի ազգային ակադեմիական թատրոնի շենքը:
Չորս նամականիշով գեղաթերթիկը տպագրվել է Ֆրանսիայի «Cartor»  տպագրատանը՝ 15 հազար հատ տպաքանակով: Դիզայնի հեղինակն է «ՀայՓոստ» ՓԲԸ-ի դիզայներ Վահե Մուրադյանը:

Souvenir sheet dedicated to theme “Armenian history. 2800th anniversary of foundation of Yerevan” cancelled in Yerevan City Hall
Souvenir sheet dedicated to theme “Armenian history. 2800th anniversary of foundation of
Yerevan” cancelled in Yerevan City Hall
YEREVAN, NOVEMBER 29, ARMENPRESS. A souvenir sheet with four stamps dedicated to the theme “Armenian history. 2800th anniversary of the foundation of Yerevan” has been cancelled and put into circulation in the Yerevan City Hall, reports Armenpress.
The cancellation was carried out by Mayor of Yerevan Hayk Marutyan, Acting Minister of Transport, Communication and Information Technologies Hakob Arshakyan, Chairman of the Board of “HayPost” CJSC Juan Pablo Gechidjian, the President of the Union of Philatelists of Armenia Hovik Musayelyan.
The background of the souvenir sheet depicts a fragment of a night view of the present Yerevan city.
The images on the stamps are presented in chronological order. The postage stamps of the souvenir sheet depict the excavated plan of Erebuni city, a fragment of Amiryan street photographed in 1920s, the building of Yerevan Railway Station and the National Academic Theatre of Opera and Ballet after A. Spendiaryan.
The souvenir sheet with four stamps is printed in “Cartor” printing house in France with the print-run of 15 000 pcs. The author of the souvenir sheet’s design is the designer of “HayPost” CJSC Vahe Muradyan.