ԵԽԽՎ-ում Հայաստանի պատվիրակությունն, ըստ էության, ոչ ոքի չի ներկայացնում. Նիկոլ Փաշինյան
ԵՐԵՎԱՆ, 8 ՀՈԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀԿ պատգամավորներին և ԵԽԽՎ-ում մեր պատվիրակությանը պատիվ չի բերում, որ նրանք առաջին օրից սկսած փորձում են Հայաստանի իրադարձություններն այլ լույսի ներքո ներկայացել: Այս մասին ՀՀ քննչական կոմիտեում անցկացվող կոմիտեի աշխատողի օրվան նվիրված հանդիսավոր նիստից հետո լրագրողների հետ զրույցում նշեց ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը:
«Որքան ես շփվում եմ միջազգային կառույցների ներկայացուցիչների հետ, առայժմ որևէ դժգոհություն չեմ լսել: ՀՀԿ պատգամավորներին և ԵԽԽՎ-ում մեր պատվիրակությանը պատիվ չի բերում, որ նրանք առաջին օրից սկսած փորձում են Հայաստանի իրադարձություններն այլ լույսի ներքո ներկայացել, և սա ևս մի փաստարկ է, որ պետք է արտահերթ ընտրություններ տեղի ունենան: Կարծում եմ՝ նրանք պետք է դադարեն Հայաստանի մասին ստեր տարածել»,- «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ ասաց Նիկոլ Փաշինյանը:
ՀՀ վարչապետի խոսքով, ԵԽԽՎ-ում Հայաստանի պատվիրակությունն, ըստ էության, ոչ ոքի չի ներկայացնում, ներկայացնում է նախկին կոռուպցիոն համակարգը:
«Նրանց ասածներին ընդհանրապես լուրջ վերաբերել պետք չէ: Համենայն դեպս համազեկուցողները, երբ ժամանեն Հայաստան, իրենց, ըստ էության, ասելու շատ բան չենք ունենա: Կասենք՝ դուրս եկեք փողոց, շփվեք մարդկանց, լրագրողների, ՀԿ-ների հետ, թող գան մոնիտորինգ անեն»,-ասաց նա:

YEREVAN, OCTOBER 8, ARMENPRESS. It doesn’t bring honor to Republican lawmakers and our delegation at PACE that since  the first day they are trying to misrepresent the developments in Armenia, Prime Minister of Armenia Nikol Pashinyan told reporters today.
“As much as I talk with representatives of international structures, I haven’t yet heard any discontent. It doesn’t bring honor to Republican lawmakers and our delegation at PACE that since  the first day they are trying to misrepresent the developments in Armenia, and this is another argument that early elections of parliament must take place. I believe they must stop spreading lies about Armenia,” he said.
According to the PM, the Armenian delegation to PACE, essentially, doesn’t represent anyone, it represents the former corrupt system.
“What they say shouldn’t be trated seriously at all. At least when the co-rapporteurs will arrive to Armenia, essentially we won’t have much to say to them. We will tell them to go out and talk to the people, reporters, NGOs, let them carry out monitoring,” he said.