Հայտարարվել են աշխարհի ամենավտանգավոր քաղաքները
ԵՐԵՎԱՆ, 7 ՄԱՐՏԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Մեքսիկայի «Հասարակական անվտանգության եւ քրեական արդարադատության քաղաքացիական խորհուրդ» ոչ կառավարական կազմակերպության փորձագետները կազմել են 2017 թվականին աշխարհի ամենավտանգավոր քաղաքների վարկանիշը, տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը:
Ցուցակում առաջին տեղն զբաղեցրել Է Մեքսիկայի Լոս Կաբոս քաղաքը, որտեղ սպանության մակարդակը կազմել Է գրեթե 111 դեպք յուրաքանչյուր հարյուր հազար մարդու հաշվով: Վարկանիշի երկրորդ տեղն զբաղեցրել Է Վենեսուելայի մայրաքաղաք Կարակասը:
Աշխարհի ամենավտանգավոր քաղաքների եռյակը եզրափակում Է Մեքսիկայի Ակապուլկո քաղաքը: Ընդամենը վարկանիշում կա 50 քաղաք, որոնց մեծ մասը գտնվում Է Լատինական Ամերիկայում: Ցուցակում ամենամեծ ներկայացուցչությունը Բրազիլիայինն Է եւ Մեքսիկայինը՝ համապատասխանաբար 17 եւ 12 քաղաք, հաղորդել Է ՌԻԱ Նովոստին:

Названы самые опасные города мира
Эксперты из мексиканской неправительственной организации "Гражданский совет по общественной безопасности и уголовной юстиции" составили рейтинг самых опасных городов мира в 2017 году.
Первое место в списке занял мексиканский город Лос-Кабос, уровень убийств в котором составил почти 111 случаев на каждые сто тысяч человек. Второе место в рейтинге заняла венесуэльская столица Каракас. Тройку самых опасных городов мира замкнул также мексиканский город Акапулько, сообщает Арменпресс со ссылкой на РИА Новости.
Всего в рейтинг попали 50 городов, большая часть из которых располагается в Латинской Америке. Наибольшее представительство в списке у Бразилии и Мексики — 17 и 12 городов соответственно.