Լեհաստանում սկսվում Է ՆԱՏՕ-ի երկրների մասնակցությամբ Dragon-17 զինավարժանքների ակտիվ փուլը
ԵՐԵՎԱՆ, 25 ՍԵՊՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Սեպտեմբերի 25-ին Լեհաստանի եւ մի շարք այլ պետությունների մասնակցությամբ սկսվում Է Dragon-2017 խոշորամասշտաբ զորավարժությունների հիմնական փուլը: Ինչպես հայտնել Է հանրապետության զինված ուժերի գլխավոր հրամանատարության պաշտոնական կայքը, այն պլանավորվում Է սեպտեմբերի 25-ից մինչեւ 29-ն ընկած ժամանակաշրջանում անցկացնել երկրի տարբեր զինափորձարաններում, տեղեկացնում Է -ը: «Այսօր կարեւորագույն իրադարձություն կդառնա RBS-15 mk3 հրթիռների բեռնումը նավերի վրա եւ հրթիռային ֆրեգատների ծով դուրս գալը»,-ՏԱՍՍ-ին տեղեկացրել են զորավարժությունների մամուլի ծառայությունում:
Պաշտոնապես վարժանքները հանդիսավոր արարողությամբ մեկնարկել են սեպտեմբերի 20-ին: Հայտնի Է, որ վարժանքների ընթացքում գործի կդրվեն 3,5 հազար միավոր տեխնիկա եւ 17 հազար զինվորականներ, ներառյալ դաշնակից մյուս պետությունների ներկայացուցիչները, որոնց թվում են՝ ԱՄՆ-ը, Լիտվան, Լատվիան, Մեծ Բրիտանիան, Գերմանիան, Սլովակիան, Իտալիան, Բուլղարիան, Ռումինիան, Վրաստանը եւ Ուկրաինան:

В Польше начинается активная фаза учений Dragon-17 с участием стран НАТО
Основная фаза крупномасштабных учений Dragon-2017 с участием военных Польши и ряда других государств начинается в понедельник.
Как сообщается на официальном сайте Генерального командования Вооруженных сил республики, она запланирована в период с 25 по 29 сентября на разных полигонах страны.
"Сегодня важнейшим событием станет загрузка ракет RBS-15 mk3 на борт кораблей и выход в море ракетных фрегатов", - информировали корреспондента ТАСС в пресс-службе учений,сообщает Арменпресс со ссылкой на Тасс.
Формально учения начались 20 сентября с торжественной церемонии. Известно, что в маневрах задействованы 3,5 тыс. единиц техники и 17 тыс. военных, включая представителей других союзнических государств, среди которых - США, Литва, Латвия, Великобритания, Германия, Словакия, Италия, Болгария, Румыния, Грузия и Украина. Во вторник 26 сентября маневры посетит президент Польши Анджей Дуда.