Արցախի նախագահը հանդիպել է Ամերիկայի հայկական համագումարի ներկայացուցիչների հետ
ԵՐԵՎԱՆ, 19 ՍԵՊՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ : Արցախի Հանրապետության նախագահ Բակո Սահակյանը Երեւան քաղաքում սեպտեմբերի 19-ին ՀՀ-ում ԼՂՀ մշտական ներկայացուցչությունում հանդիպում է ունեցել Ամերիկայի հայկական համագումարի հոգաբարձուների խորհրդի համանախագահ Էնթոնի Բարսամյանի, գործադիր տնօրեն Բրայան Արդունու եւ կազմակերպության տարածաշրջանային տնօրեն Արփի Վարդանյանի հետ: Այս մասին «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին Արցախի Հանրապետության նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչությունից :
Հանդիպմանը քննարկվել են Արցախ-Սփյուռք կապերին եւ մեր հանրապետությունում մի շարք ծրագրերի իրականացմանն առնչվող հարցեր:
Նախագահ Սահակյանը կարեւորել է Ամերիկայի հայկական համագումարի դերը տարբեր հարթություններում Արցախին սատարելու գործում՝ բարձր  գնահատելով կազմակերպության հայրենանվեր եւ արհեստավարժ ծառայությունը:

Artsakh President meets with representatives of Armenian Assembly of America
YEREVAN, SEPTEMBER 19, ARMENPRESS. On September 19 Artsakh Republic President Bako Sahakyan met with the co-chair of the Board of Trustees of the Armenian Assembly of America (AAA) Anthony Barsamian, AAA executive director Bryan Ardouny and regional director of the organization Arpi Vardanyan in Yerevan, at the NKR Permanent Mission to Armenia, press service of the Artsakh President’s Office told Armenpress.
The meeting addressed issues related to the Artsakh - Diaspora ties and implementation of a range of projects in Artsakh.
President Sahakyan emphasized the role of the Armenian Assembly of America in supporting in diverse directions acknowledging its patriotic and highly professional activity.